Šimtadienio šventė vyko Kosmose

Šimtadienio šventė vyko Kosmose

 

Būsimųjų šių metų Senamiesčio gimnazijos abiturientų šimtadieniui pasirinkta tema „100-oji planeta“ iš anksto kvietė gilintis į kosmoso platybių pasaulį.

Todėl šimtadienio šventėje ketvirtų klasių mokiniai tapo penkių planetų – Jupiterio, Veneros, Marso, Merkurijaus ir Neptūno – gyventojais ir atliko nuotaikingas, energingas klasių gyvenimą mokykloje atspindinčias programas. Ypač nustebino Veneros planetos gyventojų – IVB mokinių – muzikinis šou.

Planetų palydovai trečiokai, pasirodo, atidžiai sekė, kuo ketvirtų klasių mokiniai saviti, tad parodijomis, humoru paryškino stiprybes ir silpnybes, sukūrė ryškių, įsimenamų paveikslų.

Permainų vėjų idėją pateikė mokytojų, ypač ketvirtų klasių auklėtojų, metamorfozė. Šauniosios Lina Vaškevičienė, Giedrė Bazilevičienė, Vilma Račkauskienė, Kristina Ragickienė ir Alma Rukšėnienė gavo Nacionalinės švietimo agentūros dovaną – 100 dienų atostogas kosmose. Atsisveikinusios su auklėtiniais skrido atostogauti, o vėliau vilkėdamos skafandrus, lydimos plastiško kolegų šokio sugrįžo į Žemę.

Gausus abiturientų tėvelių būrys tapo kosmoso kariais! Ir šokiu, ir žodžiais jie aršiai kovojo už mokinius, įstrigusius astronominėje patrankoje, įsipareigojo apginti ir teikti skubią pagalbą. Be to, visų ketvirtokų tėvų vardu padėkos žodį tarė Kristina Šeštokienė ir Kęstutis Macionis.

Nuoširdūs ir prasmingi buvo renginio dalyvius pagerbusių svečių LR Seimo nario Rimanto Sinkevičiaus, mero pavaduotojo Eugenijaus Sabučio linkėjimai. Visi džiaugėsi ir šventės viešnių – Seimo nario padėjėjos Laimos Slovikienės bei švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės Violetos Kolesnikienės – apsilankymu.

Į pradines klases ketvirtų klasių mokinius sugrąžino pirmųjų mokytojų Linos Žaliumienės, Onos Šukienės, Reginos Barišauskienės, Girdutės Ogonauskienės ir Genovaitės Jurkevičienės poetiškas kreipimasis. Mokiniai entuziastingai džiaugėsi nepamirštamų ir šaunių mokytojų dalyvavimu šventėje.

Ne veltui renginio vedėjai, Europos kosmoso agentūros „mokslininkai“ Viltė Cibutavičiūtė ir Žygimantas Rudys, Gabrielė Kusaitė ir Gustas Petrusevičius pabaigoje tvirtino: „Jokie išbandymai mums nebaisūs, kai greta tėčiai ir mamos, mokytojai ir draugai. Be baimės ir jaudulio sėsime į kosminį laivą, įveiksime likusį 100 dienų atstumą ir didžiausius mūsų laukiančius išbandymus – egzaminus!”.

                                                                                                                                Jonavos Senamiesčio gimnazijos informacija