MES DALYVAUJAME

2012 METAI

Gruodžio 4 d. gimnazijoje lankėsi Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentės, kurios pristatė universitetą, fakultetus, siūlomas studijų programas, mainų programas bei galimybes studijuoti svetur,  studentų laisvalaikį. Buvusi gimnazistė Greta Bružaitė pasakojo apie pasirinktą specialybę – taikomoji statistika ir ekonometrija, dalinosi mintimis apie studentiško gyvenimo privalumus, aktyvią veiklą studentų atstovybėje, gyvenimo bendrabutyje ypatumus.

Lapkričio 22 d. 2a klasės mokiniai, istorijos mokytoja G.Vajauskienė ir karjeros specialistė J.Macaitienė lankėsi Jonavos rajono savivaldybėje. Gimnazistus pasitiko mero pavaduotojas Remigijus Osauskas ir buvęs gimnazistas, dabar savivaldybės teisės skyriaus vedėjas Justas Budriūnas. Mokiniai klaidžiojo savivaldybės koridoriais, apžiūrėjo kabinetus, o pilietiškumo pamoka vyko J.Ralio posėdžių salėje. Vicemeras supažindino su savivaldybės struktūra, funkcijomis, J.Budriūnas pravedė improvizuotą tarybos posėdį.

Lapkričio 6 d. 3 ir 4 klasių gimnazistams informacinių technologijų pamokas vedė KTU doc. dr. Vigintas Šakys. Docentas yra informacinių technologijų vadovėlių 11-12 klasėms autorius.

Per pamoką kalbėta apie informacinių sistemų programas, pristatytas Kauno technologijos universitetas, Informacinių sistemų katedra, aptartos studijų bei mainų programų  galimybės. Docentas pasakojo apie studentų praktikas, jų sukurtus produktus, karjeros perspektyvas.

Spalio 30 d. gimnazijos pedagogai Zita Breimelienė, Marius Mituzas, Žydronė Stankevičienė, Jolita Klapovščiuk, Vytautas Simanavičius kartu su karjeros specialiste Jolanta Macaitiene dalyvavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto organizuotame seminare „Mokomųjų dalykų tęstinumas VGTU“.

Sveikinimo žodį tarė rektorius doc. dr. Alfonsas Janiūnas, priėmimo skyriaus sekretorė Valerija Bernotienė pristatė universitetą, supažindino su studijų programomis, stojimo sąlygomis, absolventų perspektyvomis. Vyko paskaitos, pažintinės ekskursijos, susitikimai su informacinių technologijų, fizikos, chemijos, matematikos, ekonomikos ir vadybos bei braižybos dėstytojais laboratorijose ir auditorijose. Dėstytojai pristatė, ką mokosi studentai pirmaisiais studijų metais, su kokiomis problemomis susiduria pirmomis studijų dienomis.

Spalio 26 d. Europos teisės dienos ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos dienos progaJonavos rajono apylinkės teismas surengė atvirų durų dieną. Teisme lankėsi Jonavos Senamiesčio gimnazijos 2d klasės moksleiviai, lydimi pedagogių L.Statkevičienės ir S.Černiauskienės. Moksleiviai turėjo galimybę supažindinti su teismų sistema Lietuvoje, teismo veikla ir jo vykdomomis funkcijomis, teismų simbolika. Teismo pirmininkė Jolanta Damulienė pasveikino susirinkusius moksleivius su Konstitucijos diena, papasakojo jiems apie Lietuvos Respublikos Konstitucijos svarbą ne tik aukščiausių valstybės institucijų veikloje, bet ir kiekvieno Lietuvos Respublikos piliečio gyvenime.

Teismo pirmininkė dalijosi savo asmenine patirtimi, pasakojo apie teisėjo darbo specifiką. Trumpos ekskursijos metu didelį susidomėjimą sukėlė posėdžių salė, skirta nagrinėti baudžiamąsias bylas, kurioje moksleiviams buvo parodytos teisėjo, prokuroro ir kitų proceso dalyvių vietos.

Spalio 17d. pirmų klasių mokiniai apsilankė Jonavos Darbo biržos Informacijos ir konsultacijų centre. Specialistė Rima Slivinskienė pasakojo apie profesijos pasirinkimo klaidas, vardino veiksnius, kurie lemia teisingą profesijos pasirinkimą, akcentavo būtinybę derinti norus ir galimybes su darbo rinkos poreikiais, pristatė populiariausių specialybių dešimtuką. 

Mokiniai sužinojo, kokias paslaugas teikia Informacijos ir konsultacijų centras, susipažino su informaciniais šaltiniais internete ir centre (SIP – savarankiška informacijos paieška), vartė profesijų aprašus ir kitus leidinius.

Spalio 8 d. gimnazijos III ir IV klasių mokiniai dalyvavo informacinėje paskaitoje apie studijas užsienyje. VšĮ „Fox Universitetai“ atstovė parodė interaktyvų filmą, kurio metu pristatė studijų užsienyje (Anglijoje, Danijoje, Olandijoje) galimybes, kylančias baimes ir galimas nesėkmes, aptarė sklandančius mitus, užsienio kalbos mokėjimo reikšmę.

Taip pat pristatytas projektas „Specialybių mugė“, mokiniai paskatinti domėtis ir dalyvauti.