Apie DofE programą

Nuo 2019 metų rugsėjo mėnesio Jonavos Senamiesčio gimnazija įgyvendina „The Duke of Edinburgh‘s International Award“ (DofE) tarptautinę programą, kuri padeda jaunimui atrasti tikslą, aistrą veikti ir vietą pasaulyje.

DofE programa – tai iš Edinburgo atkeliavusi asmeninio augimo programa, Lietuvoje nuo 2006 metų sėkmingai įgyvendinama organizacijose dirbančiose su 14 – 24 metų jaunimu. Jonavos Senamiesčio gimnazijoje taikydami šią programą mes skatiname asmenybės tobulėjimą, pasitikėjimą savimi, komandinį darbą.

Nauda dalyviams

Dalyvaudami DofE programoje jaunuoliai išsikelia individualius asmeninio tobulėjimo tikslus ir savo laisvalaikiu siekia jų. Mūsų gimnazijoje programą vykdo patyrusios mokytojos – Giedrė Bazilevičienė ir Jolanta Macaitienė. Žygių programos daliai vadovauja DofE žygių vadovė – Rita Lisauskienė. DofE vadovo pagrindinis tikslas yra padėti jaunuoliui išsikelti asmeninio tobulėjimo tikslus, motyvuoti dalyvius ir džiaugtis jų pasiekimasi.

Programa pagal amžių yra skirstoma į tris pagrindinius lygius, kuriuos įgyvendinus gaunamas įgūdžių ir nuopelnų įvertinimo sertifikatas kartu su lygio ženkleliu. Šios programos sertifikatas yra pripažįstamas tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse.

Dalyvaujant DofE programoje dalyviui suteikiamos galimybės:

  • Susirasti naujų draugų;
  • Mokytis tolerancijos savo komandos draugų atžvilgiu;
  • Išmėginti veiklas, kurių dar nėra mėginę;
  • Geriau susipažinti su savo stiprybėmis ir silpnybėmis;
  • Patirti nuotykių;
  • Pasiruošti tolimesniems savo gyvenimo etapams;

DofE apdovanojimai yra ypatingai vertinami darbdavių, nes parodo jaunuolių gebėjimą motyvuoti save, mokytis iš patirties bei efektyviai planuoti savo veiklą.

DofE komanda Jonavos Senamiesčio  gimnazijoje

Programos dalyviai, siekiantys bronzos ženklelio: Dominyka Drumstaitė, Rusnė Kšivickaitė, Gvidas Mikoliūnas, Dagnė Novikova, Iveta Šataitė, Monika Šimkutė, Meda Kaunietytė, Augustė Mikučionytė.

Programos dalyvė, siekianti sidabro ženklelio – Liepa Maciulevičiūtė.

DofE vadovė – Giedrė Bazilevičienė,  istorijos mokytoja, 307 kabinetas.

Žygio vadovė – Vyta Orlovienė, kūno kultūros mokytoja, 128 kabinetas.

Koordinatorė – Svetlana Glušniova, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, 126 kabinetas.

Plačiau apie programą Lietuvoje: www.dofe.lt

Plačiau apie programą Pasaulyje: www.intaward.org