.

 

 

 

The Duke of Edinburgh’s International Award (DofE apdovanojimai) yra pasaulyje gerai žinoma jaunimo mokymosi iš patirties programa, ugdanti atsakingus piliečius ir suteikianti praktinių įgūdžių. Tai savanoriška veikla, nepripažįstanti jokios konkurencijos, skatinanti savęs pažinimą ir tobulėjimą.

Dalyviai kryptingai ugdo įgūdžius, sportuoja, savanoriauja ir kartu su komanda eina į žygius. Kiekvienai veiklai išsikelia tobulėjimo tikslus ir jų siekia.

Dalyvaudamas gali pasirinkti vieną iš trijų programos sudėtingumo lygių: bronzos, sidabro, aukso. Dalyvavimas skatina asmeninių bei socialinių įgūdžių ugdymą(si). Jauni žmonės geriau supranta savo stiprybes ir silpnybes, atranda savo mokymosi stilių, padidina mokymosi motyvaciją, pagerina mokymosi rezultatus. Stiprinami kritinio mąstymo įgūdžiai, didėja reflektyvumas. Lavina darbui reikalingus įgūdžius, praplečia pažinčių ratą, užmezga naudingų kontaktų ateities profesijai ar verslui. Jauni žmonės susiranda draugų, kurie turi panašių pomėgių ar interesų. Programos metu stiprėja socialinės kompetencijos. Pagerėja fizinė būklė, ugdomi sveikos gyvensenos įgūdžiai. Pastebimai pagerėja bendravimo užsienio kalba įgūdžiai. 

Pabaigus DofE programą išduodamas sertifikatas ir ženklelis. Ženkleliai yra trijų lygių ir atitinka skirtingus programos sudėtingumo lygius. Dažniausiai pradedama nuo bronzos siekimo ir palaipsniui prisiimant vis didesnius iššūkius siekiama sidabro ir aukso ženklelių. Programa yra gerai vertinama darbdavių, todėl didėja jaunų žmonių konkurencingumas darbo rinkoje.

 

Plačiau apie programą Lietuvoje: www.dofe.lt

Plačiau apie programą pasaulyje: www.intaword.org

 

 DofE programos vadovės gimnazijoje

 

DofE programos koordinatorė

Jolanta Macaitienė, 319 kab.

DofE žygio vadovė

Rita Lisauskienė, 128 kab

DofE vadovė

Giedrė Bazilevičienė, 307 kab.

Pirmieji programos dalyviai

Ugnė Valantaitė, Gabija Paškevičiūtė, Danielė Ambrulevičiūtė, Liepa Mockutė,
Gabrielė Lencevičiūtė, Jonas Stalnionis ir Danielius Vaitkevičius.

PASLAUGOS

Užsiėmimuose dalyvavo nemažai žmonių, tiek pradedančių, tiek pažengusių. Iš pradžių jaučiausi nedrąsiai, nes kitiems buvo neįprasta matyti mano amžiaus žmogų. Tačiau stengiausi susikoncentruoti tik į atliekamus pratimus, o atmosfera kaskart būdavo vis jaukesnė. Pirmieji užsiėmimai buvo gana sunkūs, bet po kurio laiko pratimai tapo vis lengvesni. Supratau, kad joga reikalauja daug fizinės ištvermės ir gebėjimo susikaupti. Taigi, nors iš pradžių buvo nelengva, sugebėjau sustiprėti ir pasiekti savo išsikeltus tikslus: pagerinau lankstumą, pusiausvyrą, sustiprinau kūno raumenis, išmokau medituoti. Atradau užsiėmimą, kuris mane ne tik sustiprino fiziškai, bet ir išmokė susikaupti, pamiršti blogas emocijas.

Danielė Ambrulevičiūtė

 

Pagrindinis išsikeltas savanorystės tikslas – suorganizuoti renginį miesto viešojoje bibliotekoje. Gruodžio 12-18 dienomis įvyko mūsų su Ugne orgnizuotas protmūšis „Kalėdų belaukiant”. Ruoštis pradėjome dar spalį. Galvojome klausimus, darėme skaidres. Kai prasidėjo komandų registracija, galvojome, kad komandų bus daugiausia 5, bet užsiregistravo net 8 komandos ir renginyje dalyvavo iš viso 30 žmonių. Nesitikėjau tokio pasisekimo! Viskas buvo labai gerai ir tikrai nustebino geras įvertinimas. Dalyviai sakė, kad renginys puikus, šiltas bei jaukus. Pati įgijau daug patirties ir labai smagiai praleidau laiką. Manau 2020 suorganizuosime dar bent vieną tokio pobūdžio renginį.
Gabija Paškevičiūtė

Labiausiai iš Dofe veiklų man patinka savanorystė bibliotekoje. Sužinojau, kaip reikia organizuoti renginius, susipažinau su naujais žmonėmis, supratau, kas yra tikroji savanorystė.
Ugnė Valantaitė

Viena iš vykdomų veiklų – savanorystė. Visiškai naujos patirtys, pažintys, veiklos ir įspūdžiai. Dalyvauju bibliotekos filmuojamuose filmukuose, magnetinu knygas, smagiai leidžiu laiką su kitais savanoriais. Įkvėpta kitos savanorės planuoju iki savanoriavimo pabaigos surengti keletą renginių. Užsiėmus tokia veikla greičiau bėga laikas, papildau žinių bagažą, yra įdomu ir nauja.
Liepa Mockutė

Savanorystės projektas ,,Kartu tikrai galime” padėjo atrasti dar vieną veiklą, kurią smagu vykdyti. Su malonumu padedu vaikams ruošti namų darbus ir suprasti tam tikrų dalykų sunkiai įkandamas temas. Net ir pasibaigus DofE programai, manau ir toliau liksiu savanore projekte.
Gabrielė Lencevičiūtė

Savanorystė – mano mėgstamiausia projekto dalis. Kiekvieną sekmadienį aš ateinu ir padedu vaikams atlikti namų darbus ir kitus su mokslu susijusius klausimus. Mes daug bendraujame, randame naujų draugų ir žaidžiame įvairius žaidimus, kurie tikrai yra labai įtraukiantys. Ši savanorystė yra rimta ir manau, kad ji man ateity irgi padės tapti rimtesniu žmogumi.
Jonas Stalnionis

DofE projekto dėka ėmiausi veiklos, dėl kurios ilgai abejojau – tapau ,,Kartu tikrai galime” savanore. Nors iš pradžių buvo nedrąsu, džiaugiuosi leisdama sekmadienius su jausnesniais vaikais, galėdama jiems padėti. Manau, kad atradau naują veiklą, kuri nesibaigs net ir įvykdžius projektą.
Danielė Ambrulevičiūtė

 

ĮGŪDŽIAI

AKTYVI VEIKLA

Kaip aktyvią veiklą pasirinkau lentos” laikymą. Tikslas buvo išsilaikyti dvi minutes. Pradėjau nuo 20 sekundžių ir kiekvieną dieną ilginau laiką. Po trijų mėnesių 2 minučių lenta” buvo vieni juokai.
Gabija Paškevičiūtė

Aš lankiau lengvąją atletiką, bėgimą,  sudalyvavau dvejose varžybose. Nors jokios prizinės vietos nelaimėjau, dėl to neliūdžiu, nes tai dariau tik dėl savęs. Atlikau 60 metrų sprintą per 7.50 sekundės ir esu labai patenkintas savo rezultatais. Iš pradžių treniruotės buvo ganėtinai sunkios, reikėjo nemažiai prakaito išlieti, bet įsivažiavau.
Danielius Vaitkevičius

Aktyviai veiklai esu pasirinkusi jogą ir mano tikslas yra išlaikyti lentą” 2 minutes. Per šiuos metus joga man padėjo suprasti, kaip reikia taisyklingai sportuoti ir padėjo sutvirtėti.
Ugnė Valantaitė

Pasirinkau lentos” laikymo pratimą, nes manau, kad jis skatina ištvermę ir susikaupimą. Pradėjau nuo 30 sekundžių ir kasdien ilginau laiką keliomis sekundėmis. Tikslas buvo išlaikyti lentą” 1  minutę 30 sekundžių.
Liepa Mockutė

Mano aktyvi veikla vyksta sporto salėje, kur lankausi 2 kartus per savaitę. Siekiu pagerinti savo kūno laikyseną ir stiprinti nugaros raumenis.
Gabrielė Lencevičiūtė

Dėka DofE programos, pradėjau lankyti sporto salę. Džiugina tai, kad nebeesu toks tingus ir sugebu skirti laiko aktyviai veiklai – bėgioju, darau atsispaudimus. Mano asmeninis tikslas – padaryti 20 prisitraukimų per kartą.
Jonas Stalnionis

ŽYGIS

APIE PROGRAMĄ ŽINIASKLAIDOJE