2013 - 2014 mOKSLO METAI
2013 - 2014 MOKSLO METAI
Balandžio 23 d. 2 ir 3 klasių gimnazistai apsilankė Kauno technikos kolegijoje. Vaikinai sužinojo, kad šioje mokykloje rengiami automobilių techninio eksploatavimo specialistai, auto-elektronikos, diagnostikos inžinieriai, medžiagų apdirbimo specialistai, elektrikai, elektronikos specialistai, statybos ir kelių inžinieriai. Lankėmės auditorijose, bendravome su dėstytojai bei studentais. Aplankėme vienintelį Lietuvoje „Bosch“ mokymų centrą, kuriame praktikuojasi kolegijos studentai, besimokantys remontuoti ir prižiūrėti automobilius. Tęsdami kelionę nuvykome prie rekonstruojamo Kauno Panemunės tilto, kur UAB „Kauno tiltai“ darbuotojai supažindino su statybos srities specialybėmis ir kasdienio darbo subtilybėmis. Taip pat apžiūrėjome Kruonio hidroakumuliacinę, važinėdami po teritoriją susipažinome su gana sudėtingais elektrinės veikimo principais, hidrotechniniu kompleksu, kuris turi dvi vandens saugyklas – aukštutinį ir žemutinį baseinus. Pasirodo, Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė – vienintelė tokio tipo elektrinė Baltijos šalyse.
Balandžio 3 d. visus „moksliukus“ subūrė mokslo populiarinimo renginys „Tyrėjo diena“. Išmargintu autobusiuku į gimnaziją atvyko projekto „Jaunasis tyrėjas“ mokslininkų komanda. Sporto salėje greitai „išdygo“ mobilusis planetariumas, kuriame vyko paskaita „Mes ir Visata“. Aktų salėje vykusi paskaita supažindino mokinius su biomechanika ir judesių registravimo sistema. Antrojo aukšto fojė pusdieniui pavirto kino sale, kur demonstruotas 3D filmas „Aš žmogus“. Gimnazistai iš arti stebėjo greitaveikės filmavimo kameros galimybes, čia pat filmuota ir stebėta, kaip į vandens dubenį krenta vandens lašas, kaip įsižiebia degtuko liepsna, sprogsta pripūstas balionas.
Šis renginys tikrai sustiprino susidomėjimą moksline veikla, svečiavęsi mokslininkai ragino gimnazistus tapti jaunaisiais tyrėjais, akcentavo tiksliųjų mokslų reikšmę ir perspektyvas
Balandžio 2 dieną lankėmės Jonavos policijos komisariate, kur vyko susitikimas su Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato vadovai. Gimnazistai susipažino su pareigūno profesija, Lietuvos policijos mokykla, stojimo tvarka, įsidarbinimo arba tęstinių studijų aukštosiose mokyklose galimybėmis. Jonavos policijos komisariato atstovai paragino jau dabar tapti Jaunaisiais policijos rėmėjais, nes tai puiki galimybė iš arčiau susipažinti su kasdiene pareigūno veikla.
Kovo 21 d. gimnazistams buvo pristatyta Kauno taikomosios dailės mokykla, kur ruošiami baldžiai, leidybos maketuotojai, reklamos gamintojai, keramikos ir metalo dirbinių gamintojai, kompiuterinės grafikos bei logistikos specialistai ir logistai. Susidomėjusius mokyklos atstovės kvietė iš arčiau susipažinti ir atvykti į atvirųjų durų dienų renginius.
Kovo 18 dieną gimnazistai lankėsi Jonavos politechnikos mokyklos organizuotoje Karjeros dienoje. Šeimininkai pasitiko svetingai, pasakojo, kokie specialistai yra rengiami, kaip vyksta mokymasis ir kokios veiklos po pamokų, vedžiojo po atnaujintus kabinetus, dirbtuves. Bendruomenė tądien įrodė, kad mokykloje sukurta jauki ir saugi ugdymo aplinka, diegiami šiuolaikiniai ugdymo metodai ir technologijos.
Kovo 17 – 21 dienomis miesto verslininkai, įmonių vadovai vedė ekonomikos pamokas 2 klasių mokiniams. Apsilankė UAB „Rabinta“ direktorius Gintautas Strelčiūnas, UAB „Lonas“ įkūrėjas ir ilgametis vadovas Kazimieras Jakutis, UAB „Agrochema“ direktorius Mindaugas Balkus, UAB „Binčis“ finansininkė Jolita Peleckienė ir SEB banko atstovė Jūratė Pašukonienė.
Mokiniai daugiau sužinojo apie mieste veikiančias įmones, smalsavo, kaip klostėsi verslininkų, vadovų asmeninis karjeros kelias. Svečiai akcentavo, kaip svarbu šiandien mokėti kelias užsienio kalbas, kad versle svarbu laikytis duoto žodžio, nes pasitikėjimas prarandamas greitai – pakanka vieno nesąžiningo poelgio, skatino mokinius turėti savo nuomonę ir mokėti argumentuoti, nes šis gebėjimas svarbus ir mokykloje, ir versle.
Vasario 17 – 21 d. 2 klasių gimnazistai dalyvavo projekte „Išbandyk profesiją“. Projekto tikslas – sudaryti galimybę mokiniams pažinti tam tikros profesijos subtilybes, prisiliesti prie kasdienės veiklos konkrečioje įmonėje/organizacijoje/biudžetinėje įstaigoje. Bendradarbiauti ir prisidėti prie tikslo įgyvendinimo sutiko šios įmonės: UAB „Achema“, UAB „Agrochema“, UAB „Baldai Jums“, UAB “Juta”, Jonavos rajono apylinkės teismas, Jonavos rajono savivaldybė, Jonavos socialinių paslaugų centras, VŠĮ „Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centras“, lopšelis-darželis “Lakštingalėlė”, UAB “VetPet LT”, UAB “Jonavos vaistinė”, UAB “Juodmenos šeimos klinika”, IĮ “Odontologijos klinika”, UAB “Joneda”, UAB “Naujienos”, IĮ “Technoera”.
Dvi dienas mokiniai stebėjo ir patys veikė realiose darbo vietose, išbandė chemijos inžinieriaus, administracijos darbuotojo, logisto, buhalterio, ekonomisto, inžinieriaus mechaniko, baldų technologo, veterinaro, farmacininko, mediko, žurnalisto, rinkodaros specialisto, teisininko, socialinio darbuotojo profesijas. Įmonių, įstaigų atstovų mintys bei gimnazistų įspūdžiai apibendrinti video reportaže.
Vasario 14 d. gimnazijos 1,2 klasių mokiniams vyko Karjeros diena.
Pirmų klasių auklėtojos supažindino mokinius su Lietuvos švietimo sistema. Vėliau buvo tobulinamas gebėjimas mokytis, t.y. gimnazistai užpildę klausimynus sužinojo, koks yra jų mokymosi stilius ir kaip kiekvienas priima informaciją. Be to, sužinojo, koks yra kiekvieno asmenybės tipas (anketa sudaryta pagal J.Holland‘ą) – realistinis, intelektualusis, meninis, socialusis, verslusis ar konvencionalusis. Rezultatus aptarė ir rekomendacijas pateikė psichologė Erika Černiauskienė. Po pertraukėlės pirmokai žiūrėjo laidos „Gimnazistai“ įrašą ir diskutavo, ar svarbus „prestižas” renkantis specialybę, darbą, mokyklą.
Antrų klasių mokiniai su auklėtojomis aptarė, kokios tolimesnio mokymosi galimybės įgijus pagrindinį išsilavinimą. Atlikę testą „Koks jūsų karjeros kelias“, mokiniai kėlė ateities tikslus ir samprotavo, kaip juos įgyvendinti, pildė karjeros planus. Vėliau gimnazistams paskaitas skaitė Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto dėstytojai. Lektorė Vitalija Venckuvienė patarė, kaip produktyviai mokytis, lektorė Lina Klovienė aiškino, kokių specialistų paklausa augo net krizės metu. Lektorius Gediminas Dapkus paskaitoje „Juodai baltas marketingas: spalvas renkiesi Tu!” pristatė marketingo subtilybes, tikslus ir jo galią.
Sausio 30 d. į „Studijų mugę“ sukviestas būrys aukštųjų mokyklų atstovų. Iš anksto apklausti vyresniųjų klasių mokiniai panoro susitikti su Kauno ir Vilniaus universitetų bei kolegijų nariais. Atvyko abu techniškieji universitetai – Vilniaus Gedimino technikos ir Kauno technologijos. Gausios pajėgos pristatė Vilniaus universiteto studijų programas – Tarptautinio verslo mokyklos, Gamtos mokslų bei Kauno humanitarinio fakultetų atstovai. Mykolo Romerio universitetas pristatytas kaip aktyviai plėtojantis tarptautinius ryšius, Vytauto Didžiojo – kaip viena liberaliausių aukštųjų mokyklų, o Aleksandro Stulginskio – kaip viena seniausių Lietuvoje valstybinė aukštojo mokslo ir studijų institucija.
Gimnazistus kooperuotis ir kurti kvietė Vilniaus kooperacijos kolegija, siūlanti studijas ir Kaune. Daugelio mokinių dėmesio sulaukė Kauno kolegija, kur rengiami technologijos, socialinių mokslų, biomedicinos, humanitarinių mokslų ir meno sričių specialistai. Gimnazijos vaikinai, besidomintys techninio profilio specialybėmis, stebėjo Kauno technikos kolegijos pristatymą. Mylintieji gamtą rinkosi į Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos pristatymą.
Šiame jau tradiciniu tapusiame renginyje aukštosios mokyklos supažindina gimnazistus ir mokytojus su studijų programomis, pasirinkimo galimybėmis, priėmimo tvarka. Atvykę dėstytojai ir studentai (dažniausiai atvyksta buvę gimnazistai) pataria ir konsultuoja, kaip pasirengti studijoms, kokių žinių ir gebėjimų reikia norint papildyti studentų gretas.
Sausio 8 d. daugiau kaip trisdešimt 2 klasių mokinių pildė profesinio kryptingumo testus. Profesinių interesų, polinkių ir asmeninių savybių ištyrimas bei aptarimas padeda mokiniui pasirinkti mokslo, studijų kryptį. Gauti tyrimo rezultatai pristatyti ir aptarti individualių konsultacijų metu.
Gruodžio 9 – 12 d. antrų klasių mokiniams vestos integruotos etikos ir ugdymo karjerai pamokos. Tema – „Mano ateities vizija“. Karjeros specialistė Jolanta Macaitienė akcentavo, kad ateities vizija yra atspirties taškas mokiniams planuojant karjerą. Etikos mokytoja Dalia Paulauskienė pasiūlė gimnazistams keliauti laiku ir mintimis nusikelti į ateitį. Mokinių mintys, kaip jie įsivaizduoja save trisdešimtmečiais – kur jie gyvena, kokį darbą dirba, kur atostogauja nugulė popieriaus lapuose.