ETWININNG

Gyvenk, mokykis ir dirbk skaitmeniniame pasaulyje

2021-2022 m.m Jonavos Senamiesčio gimnazijos 1a klasės 12 mokinių kartu su  Graikijos Joaninos gimnazija  inicijavo ir vykdė eTwinning projektą „Gyvenk, mokykis ir dirbk skaitmeniniame pasaulyje“. Vėliau  prisijungė mūsų draugai iš Turkijos, Konijos Mahmet Sami Ramazanoglu licėjaus (jie lankėsi mūsų gimnazijoje 2018 m.) ir nauji partneriai iš Kroatijos Ivan Goran Kovačič  pagrindinės mokyklos.

Mokiniai pristatė save, savo gyvenamąsias vietas bei mokyklas, taip pat parengė pristatymą apie vieną iš projekto partnerių šalių, kūrė logotipus bei kalėdinius sveikinimus. Kadangi   praėjusiais metais daugelis Europos mokyklų dirbo nuotoliniu būdu, mums buvo įdomu patyrinėti kitų šalių mokinių patirtis, todėl kūrėme klausimyną apie nuotoliniam mokymui naudotas platformas, jų efektyvumą, sunkumus, su kuriais mokiniai susidūrė besimokydami netradiciniu būdu, bei poveikį jų žinioms. Dirbdami tarptautinėse grupėse, projekto dalyviai gilinosi ir į kitus skaitmeninio gyvenimo aspektus. Vadovaujami turkų mokytojos, mokiniai analizavo elektroninių paslaugų populiarumą ir prieinamumą, graikų mokytoja projekto dalyviams  padėjo susipažinti su QR kodais ir jų panaudojimu kasdieniniame gyvenime, su kroatų mokytoja mokiniai tyrinėjo apgavystes internete. Mūsų vadovaujama tarptautinė komanda nagrinėjo elgesio taisykles virtualiame pasaulyje  ir mandagaus bendravimo svarbą. Projekto dalyviai mokėsi dirbti su Powtoon, Genial.ly, Padlet ir kitomis programėlėmis.

Mokiniams patiko bendradarbiauti grupėse, tobulinti kalbines ir  IT kompetencijas, dirbti savarankiškai, ugdytis lyderystę, įgyti daugiau pasitikėjimo. Tikimės, kad nauji įgūdžiai padės mokiniams aktyviau ir efektyviau dalyvauti  kituose projektuose.


Projekto koordinatorė

Anglų kalbos mokytoja Leonora Večkienė