Valstybės pavasarį pasitikome dainomis

Valstybės pavasarį pasitikome dainomis

 

      „Už kiekvieną stebuklą reikia savim užmokėti — savo gyvenimu, meile, širdim ir daina“, — ši Sąjūdžio veikėjo, daugybės premijų laureato, šviesaus atminimo rašytojo Justino Marcinkevičius mintis metaforiškai atskleidžia šiųmetinio Senamiesčio gimnazijos patriotinės dainos konkurso „Dainuoju Lietuvai“ esmę: nepriklausomybės atkūrimas prilygsta stebuklui, kurį dera įprasminti gyvenimu, meile ir dainomis.

      Mintį, jog dainuoti Lietuvai verta ir prasminga, drąsiai pagrįstų 2019 metų konkurse „Dainuoju Lietuvai“ nugalėjusios balsingosios IIIB, dabar jau IVB klasės gimnazistės: jos kovo 10 d. dainuos renginyje „Švenčia laisvės vaikai“, vyksiančiame LR Prezidentūroje. Merginos atliks Aukštaitijos partizanų dainą „Mėnulis — tikras tėvas jo“.

      Smagu, kad į Senamiesčio gimnazijos kvietimą dainomis pasitikti mūsų valstybės pavasarį šiemet atsiliepė Raimundo Samulevičiaus ir Justino Vareikio progimnazijos, „Neries“ ir „Lietavos“ pagrindinės mokyklos. Dėkojame joms už originalius pasirodymus!

      Šventės viešnia Jonavos savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė Vijolė Šadauskienė džiaugėsi Senamiesčio gimnazijoje matydama tiek daug patriotiškų jaunų žmonių, nusiteikusių dainomis sveikinti Lietuvą ir vieni kitus.

      Renginio vedėjai Viltė Cibutavičiūtė ir Žygimantas Rudys akcentavo, jog lietuvių polinkis dainuoti aprašytas dar XVII amžiuje, juk dainuodami išsakome jausmus, įprasminame šeimą, darbą, meilę gimtinei. Daug šiltų emocijų Lietuvai dainuodami paskleidė ir konkursinėje programoje dalyvavę gimnazistai.

      Įtikinamai, išraiškingai ir svarbiausia nuoširdžiai skambėjo II a „Saulės kraujas“, II c „Amerikonas grįžo namo“, II d „Mano kraštas“, I a „Tėvynės gint išėjo broliai“, I b „Mano namai“, I c „Rudens naktis sustojo“, I d „Raudoni vakarai“.  III S1 atliko „Laisvę“, kuri prieš 30 metų, mūsų valstybei lemtingais 1990–aisiais, buvo tokia pat svarbi, kaip ir V. Kudirkos „Tautiška giesmė“. IV B sudainuota lietuvių liaudies sutartinė „Turėjo liepa“ tapo įrodymu, kad merginos neužmigo ant pernai pelnytų laurų.

      Renginio žiūrovų ir dalyvių sielas pakylėjo baigiamieji šventės akordai — puikūs solistės Dianos Kievišaitės ir Senamiesčio gimnazijos chorinio dainavimo studijos pasirodymai.

      Vertinimo komisijos, kurioje atsakingai dirbo R. Samulevičiaus progimnazijos mokytoja Genovaitė Jurkevičienė, Senamiesčio gimnazijos direktorės pavaduotojas Saulius Brazauskas, solistė, Senamiesčio gimnazijos XVI laidos abiturientė Polina Glušniova, muzikantas, XI laidos abiturientas Šarūnas Navickas bei gimnazijos mokinių prezidentas Osvaldas Rodaitis, sprendimu, III vietą pelnė „Laisvę“ jautriai perteikusi III S1, II vietą užėmė partizanų kovas menančią dainą subtiliai atlikusi I a, o sutartinės iššūkį nepriekaištingai įveikusios IV B merginos ir šiemet įrodė, kad vertos nugalėtojų vardo.

      Prasmingas renginys teikia vilčių, kad jame bendradarbiavę R. Samulevičiaus ir J. Vareikio progimnazijų, „Neries“ ir „Lietavos“ pagrindinių mokyklų mokiniai į Senamiesčio gimnaziją ateityje gal sugrįš ne tik dainuoti, bet ir mokytis. Visi šventės dalyviai, įkvėpti pakilios nuotaikos ir burnoje tirpstančių renginio rėmėjos, kepyklėlės „Ką manė kamanė“, prizų, dainomis įprasmins ne tik iškilmingas progas, bet ir šiokiadienius. Juk daina, anot senovės lietuvių, dieną trumpina, darbą lengvina ir džiaugsmą didina.

                                                                                                Senamiesčio gimnazijos informacija