Sugrįžimai

Sugrįžimai

Mes jų laukiame ir jie sugrįžta. Šį kartą mokyklos XI A klasės mokiniai po 40 – ies metų. 

Tradiciškai sušokę mokyklinį valsą, apsilankę savo biologijos kabinete (dabar čia taip gamtos mokslų kabinetas) ilgai vartę klasės dienyną, prisiminė jiems dėsčiusius mokytojus: nepakartojamą savo auklėtoją Danutę Gailiuvienę, įkalusią jiems į galvą, kad yra patys geriausi, kad jų klasės pažangumas mokykloje turi būti pats aukščiausias. Auklėtojos žodžiai išsipildė. Šiandien jie – puikias karjeras sukūrę žmonės. 

Ikona, asmenybe, pavadinę istorijos mokytoją Joaną Rugienę, prisiminė, jog tais gūdžiais socializmo laikais iš jos sužinojo ir apie tremtis, ir apie tai, kad Vasario 16 – oji vis dėlto buvo. O už tai, kad daugelis jų baigė tiksliuosius mokslus, o vėliau tapo puikias specialistais, dėkingi Mokytojų Mokytojui Antanui Dekontui. Žinoma, jų mieloji mokytoja Janina Katinienė ir jos nepamirštami chemijos būreliai, olimpiados, pirmosios vietos. Jautriai prisiminę fizikos mokytojos Gražinos Gečienės pamokas, visus išėjusiuosius pagerbė tylos minute. 

Gimnazijos muziejuje radę savo vaikystės nuotraukas, tarsi vaikai, krykštė iš džiaugsmo. Aplankę kabinetus, smalsiai išklausinėję apie dabartinę mokyklą, svečių knygoje įrašė ,,Mes džiaugiamės vėl būti čia – visi gyvi, sveiki ir laimingi. Pilni sentimentų ir meilės savo mokyklai ir Mokytojams, kurie mūsų atmintyje lieka visada jauni ir mums svarbūs. Mokykla ir Mokytojai lydi mus gyvenimo kelyje ir kviečia vėl ir vėl sugrįžti į savo seną, mylimą Mokyklą.“

Iki kito karto!  

Bibliotekininkė, istorijos mokytoja Vida Šereikienė