Su Erasmus+ apie įtraukųjį Europinį identiškumą

Erasmus logo

Su Erasmus+ apie įtraukųjį Europinį identiškumą

 

Tarptautinė projektinė veikla yra neatskiriama kiekvienos modernios mokyklos patirtis, suteikianti mokyklos bendruomenei įvertinti  savo  asmenines ir dalykines kompetencijas  europiniame kontekste.

Todėl Jonavos Senamiesčio gimnazija džiaugiasi galimybe dvejus mokslo metus kartu su Berlyno Tiergarten gimnazija (Vokietija), Emiles Combes licėjumi (Prancūzija) bei Espaergardės og HF gimnazija (Danija) dalyvauti  Erasmus+ projekte „Kuriame įtraukųjį Europinį identiškumą“. Jo tikslas – padėti mokiniams suvokti savąjį identitetą per keturių temų analizę.

Berlyno gimnazistai padės projekto partneriams suvokti šeimos reikšmę, nes mokiniai analizuos jų istorijas, tradicijas, tėvų ir vaikų atsakomybes. Partneriai danai siūlys palyginti gyvenimą mieste ir kaime bei ištirti  gyvenamosios vietos, aplinkos įtaką asmens savitumui. Labai svarbus elementas suvokiant savąjį „aš“ yra kalbos vaidmuo, todėl prancūzai mokiniai siūlys įvertinti gimtosios ir užsienio kalbų įtaką formuojant mūsų pasaulėžiūrą. Senamiesčio gimnazistai  su partneriais tirs skaitmeninį „pėdsaką“ ir technologijų naudojimo  šiuolaikinės visuomenės veiklos sferose iššūkį

Kadangi sudėtinga epidemiologinė situacija Europoje nepalanki bendriems susitikimams organizuoti, projekto partneriai jau įvykdė virtualių pažintinės veiklos ciklą. Mokiniai parengė asmeninius prisistatymus, filmukus apie mokyklas, savo aplinkas. O labiausiai įsiminė virtualūs susitikimai, nes juos moderavo patys komandų mokiniai. Danai vykdė diskusiją apie socialines normas, vokiečiai palygino Kalėdų tradicijas, o prancūzai  domėjosi įvairiais akcentais ir kalbų dialektais. Mūsų komandos lyderiai Justė Zabarauskaitė, Rojus Malinauskas, Narimantas Žiukas, Kotryna Tatrūnaitė ir Paulius Griciūnas kūrybiškai vadovavo tarptautinių grupių darbui ir pristatė skaitmeninių pėdsakų sąvoką bei aptarė  grėsmes, tykančias jaunimo skaitmeniniame pasaulyje.

Artimiausiu metų laukia logotipo konkursas bei šventinių sveikinimų kūrimas. Neabejojame, kad laikinos kliūtys nesutrukdys projektų partnerių veiklos ir labai lauksime susitikimų gyvai.

 

Jonavos Senamiesčio gimnazijos informacija

  „Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Europos Komisija, jos institucijos ir Švietimo mainų paramos fondas negali būti laikomi atsakingi už šios medžiagos turinį ir bet kokį pateikiamos informacijos naudojimą.”