Kajeros diena – 2023

Karjeros diena gimnazijoje - galimybė atrasti savo kelią

Pradėti rūpintis ateitimi būtina kuo anksčiau – tuo įsitikino Jonavos Senamiesčio gimnazijos mokiniai, vasario 23 d. susirinkę į  netradicinio ugdymo – Karjeros dieną, kupiną įvairiausių veiklų, įdomių susitikimų.

Kuo daugiau žinosi apie įvairias profesijas, tuo paprasčiau bus siekti svajonės. O jei dar pasitaiko proga išbandyti praktinę veiklą, jausiesi dar tvirčiau, tad jauniausi gimnazistai – pirmokai – pamokose sulaukė  virėjo, barmeno, ugniagesio, kurie atskleidė savo darbo subtilybes. Antroji, dar įdomesnė, pirmokų programos dalis – apsilankymai įmonėse ir itin artimas žvilgsnis į skirtingas profesijas.

Kur kreiptis pagalbos kilus gaisrui, stichinėms nelaimėms,  įvykus avarijoms  ar įvykiams,  susijusiems su žmonių, gyvūnų  gyvybe? Atsakymą žino I a klasės gimnazistai, ne tik  iš arti pažvelgę į ugniagesio gelbėtojo darbą, bet ir susipažinę su gelbėjimo tarnybos technika, įranga. Smalsiausieji net pasimatavo ugniagesių aprangą, vėliau visi apžiūrėjo ugniagesių budėjimo patalpas. Nekyla abejonių, kad kai kurių berniukų vaikystės svajonė tapti gaisrininku tik sutvirtėjo.

Vanduo – žemės gyvybės šaltinis, o šiuolaikiniam jaunimui labai svarbu gyventi tvariai. UAB „Jonavos vandenys” chemijos laboratorijoje I c klasės gimnazistai  susipažino su ten  atliekamais tyrimais, apžiūrėjo vandens rezervuarus, sužinojo, kad netgi sutrikus vandens tiekimui iš gręžinių, miesto žmonės to net nepajustų – visą  parą  būtų aprūpinami vandeniu iš rezervuaro. Įmonėje dirba laborantai, biochemikai, inžinieriai, techninis personalas, tad ekologija besidomintiems gimnazistams tai buvo tikrai naudinga patirtis.

Tapti gydytoju – ne vieno gimnazisto svajonė. Kokia medicinos darbuotojų kasdienybė, kylantys iššūkiai, laimėjimai ir nusivylimai, domėjosi Jonavos visuomenės sveikatos biure apsilankę I f klasės gimnazistai. Šioje įstaigoje lankomės dažnai, bet matome tik menką medikų darbo dalelę.  Buvo labai įdomu pasigilinti, ką veikia visuomenės sveikatos specialistas, kokias paslaugas jis teikia.

Šiuolaikinės profesijos iš tiesų labai įdomios ir reikalingos, o kokių amatų žmonės mokėjo prieš kelis šimtus metų? Pravėrę Krašto muziejaus duris I e klasės mokiniai mokėsi senųjų šiaudinių sodų pynimo technologijų. Virš stalo troboje kabantis sodas saugojo ir laimino  namus. Gimnazistai sužinojo, kad praeitais metais Lietuva pateikė nominacinę paraišką UNESCO reprezentatyviajam žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašui, pristatydama šiaudinių sodų pynimo tradiciją kaip išskirtinę, unikalią lietuvių paprotinės dailės rūšį. Kas žino, gal po šio apsilankymo užgimė bent vienas tautinio meno kūrėjas.

Įvairi ir išsami Karjeros dienos veikla įtraukė ir antrų klasių gimnazistus. Regioninio karjeros centro karjeros specialistė skaitė paskaitą „Sėkmingas karjeros kelias”. Jau žengę mažą žingsnelį savo ateities link antrokai mokėsi pažinti save užsiėmime  ,,Aš, dar kartą aš ir karjera”, kurį vedė karjeros konsultantas, Vytauto Didžiojo universiteto psichologijos katedros doktorantas Tadas Vadvilavičius.

II d klasės mokiniai apsilankė įmonėje UAB ,,Baldai jums”. Niekas geriau nepažįsta savo įmonės kaip ilgametis vadovas Alfonsas Meškauskas, svetingai pasitikęs gimnazistus. Ekskursijoje  ,,Nuo rąsto iki baldo” mokiniai susipažino su baldininko profesija, reikalingomis gamybai specialybėmis, galimybe dirbti įmonėje. Įdomu buvo sužinoti ir kokį atlyginimą gauna darbuotojai, o kalbėdamiesi apie  artėjančias vasaros atostogas antrokai neabejotinai įtraukė į savo planus padirbėti baldų gamybos įmonėje.

Gimnazijos alumnas Justas Budriūnas, Jonavos rajono savivaldybės Teisės ir personalo skyriaus vedėjas, gyvai, nuotaikingai ir dalykiškai pristatė  teisininko ir politiko profesijas. Jis II a klasės mokinius pakvietė į Tarybos posėdį, kuriame rajono meru, mero pavaduotojais, Tarybos nariais tapo mokiniai. Mero komanda pateikė idėją, jų manymu,  labai svarbią Jonavos rajonui, argumentavo, o opozicija prieštaravo ir išsakė kontrargumentus.  Be abejonės, neapsieita ir be teisininko komentarų. Balsavimo metu mero idėja buvo atmesta. Justo Budriūno charizma, komunikabilumas, humoras ir, be abejo, kompetencija taip įtraukė mokinius į įdomią veiklą, kad valanda savivaldybėje praėjo kaip viena akimirka. Buvo įdomu, linksma ir naudinga.

 II e klasės gimnazistai lankėsi policijoje. Ne paslaptis, kad vaikystėje ši profesija ne vieno vaiko svajonė. Gimnazistai sužinojo, kad darbas yra įvairus ir labai nelengvas. Buvo labai įdomu klausytis apie ekipuotę, sužinoti prietaisų paskirtį, kaip jie naudojami ir išklausyti asmenines patirtis. Sunkumai gimnazistų neišgąsdino –  policininko  profesija pasirodė patraukli, kai kuriems net kilo minčių tapti policijos pareigūnais.

Artėjant vasarai ne vienas  III-IV klasių mokinys svajoja įsidarbinti ir pradėti kaupti patirtį savo karjerai, tad jiems itin naudingi buvo  – CV/motyvacinio laiško mokymai, kuriuos labai įdomiai vedė ISM dėstytoja Aistė Karoblė. Gimnazistai išklausė profesinių bei aukštųjų mokyklų prisistatymus, o įmonė ,,Dojus Agro” pristatė perspektyvias karjeros galimybes žemės ūkio sektoriuje.

Karjeros dienos finalas – Studijų mugė, kurioje  mokymosi ir studijų galimybes pristatė Vytauto Didžiojo universitas, VU Kauno humanitarinis  fakultetas, Vilniaus, Kauno ir Kauno technikos kolegijos, Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centras, Karaliaus Mindaugo profesinio rengimo centras, Kauno informacinių technologijų mokykla, Jonavos politechnikos mokykla. Įdomi, turininga diena prabėgo greitai, gimnazistai ne tik sužinojo daug naujų dalykų, bet ir įgijo patirties, kurią vėliau sėkmingai panaudos, kurdami savo karjerą.

 

Jonavos Senamiesčio gimnazijos informacija