Erasmus+,,Kuriame įtraukųjį europinį identiškumą”

Erasmus+,,Kuriame įtraukųjį europinį identiškumą: gyvenimas skaitmeniniame pasaulyje“

Nuo 2020 m. Jonavos Senamiesčio  gimnazija dalyvauja  Erasmus+ projekte ,,Kuriame  įtraukųjį  europinį identiškumą“ su Vokietijos Berlyno Tiergarteno gimnazija, Prancūzijos Emile Combes licėjumi ir Danijos Espaergardes gimnazija. Jau lankėmės Berlyne, Ponse ir Espergardėje, o 2022 m. lapkričio 21-27 d. mūsų gimnazijoje vyko  ketvirtasis  baigiamasis projekto partnerių  susitikimas, kurio tema – gyvenimas skaitmeniniame pasaulyje.  Projekto dalyvius pasveikino gimnazijos direktorius D. Mockus ir projekto koordinatorius Ch. Klausas, linkėdami  kurti savo identiškumą puoselėjant toleranciją kitam.

Visa savaitė buvo kupina intensyvių ir įdomių veiklų. Mokiniai  pristatė  mokyklų skaitmeninius pėdsakus, kūrė plakatus, vaizduojančius skaitmeninio pasaulio reikšmę jų gyvenimui. Projekto dalyviai pateikė savo skaitmeninius portretus, remdamiesi informacija, pateikta socialiniuose tinkluose.  Bendradarbiaudami tarptautinėse grupėse, projekto partneriai turėjo galimybę analizuoti gyvenimo skaitmeniniame pasaulyje privalumus ir trūkumus bei  juos pateikti per vizualias internetines programėles.

Projekto veiklų dalyviai bendradarbiavo ir su profesionalais – informatyvioje paskaitoje, kurią vedė Lukas Andriukaitis, Atlanto tarybos skaitmeninių kriminalistinių tyrimų laboratorijos asocijuotas direktorius, buvo aptariami pagrindiniai dezinformacijos principai, nagrinėjami realūs propagandos skaitmeninėje erdvėje atvejai. Vilniuje mokiniai apsilankė MO muziejuje, kur dalyvavo vizualinio mąstymo metodu paremtoje  edukacijoje ,,Kas yra šiame paveiksle?“. Technopolio verslo centre mokiniai susitiko su STARTUP LIETUVA vadove R. Rudokiene,  sužinojo įdomių faktų apie Lietuvos startuolius, turėjo galimybę pristatyti savo  galimų startuolių idėjas. Jonavos viešojoje bibliotekoje  mokiniai susipažino su bibliotekos veikla. Projekto partnerius sudomino edukacija ,,Kibernetinė akademija“, kuriai  vadovavo vyresnioji bibliotekininkė M. Brėdikienė. Moksleiviai diskutavo apie saugumą ir patyčias internete, kaip atpažinti sukčius ir netikrus profilius. Po sėkmingai atliktų užduočių akademijos absolventai gavo pirmosios laidos diplomus.

Projekto partneriai  mokėsi lietuvių kalbos, stebėjo  gimnazijoje vykstančius Techno meno dienų renginius. Kūrybingi gimnazistai nustebino įdomiomis šokių kompozicijoms, įvairių stilių muzikiniais pasirodymais  bei originalia madų kolekcija. Vakare mokiniai bei jų tėveliai  dalyvavo projekto uždarymo renginyje, kurio metu buvo apžvelgti visi susitikimai, o dalyviams įteikti sertifikatai ir dovanėlės. Vakarą projekto partneriai užbaigė savo šalių dainomis bei tradiciniais lietuvių liaudies šokiais.

 

Leonora Večkienė

 Anglų kalbos mokytoja

 

  Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.