Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų pristatymai

Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų pristatymai

Jau 14 kartą gimnazijoje pristatyti Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai. 

Šiais metais projektą rengė 1b klasės mokinės Monika Šimkutė, Austėja Sinkevičiūtė ir Augustė Mikučionytė. Bibliotekos vedėja, istorijos mokytoja Vida Šereikienė džiaugėsi, kad gimnazistės atsakingai ir kruopščiai rinko medžiagą apie 2022 – ųjų metų Nacionalinės premijos laureatus ir tarsi tikros lektorės apie juos pasakojo, rodė filmukus, demonstravo skaidres. Daug emocijų sukėlė dramaturgas, prozininkas, kovo 11-osios Akto signataras Kazys Saja, kurį pristatė Augustė. Premija jam paskirta už ,,mamutų“ (viso gyvenimo nuopelnus) medžiojimą teatre ir prozoje. Augustė, apžvelgdama laureato kūrybą, atsinešė visą šūsnį rašytojo knygų, kurias rado gimnazijos bibliotekoje. O baigė savo pamoką prasmingais K. Sajos žodžiais, pasakytais gimnazijoje prieš dvylika metų, ,,Laimingas tas, kuris išsaugoja smalsumą ir tikslą“ kaip prasmingą linkėjimą mums visiems.

Jautriai Monika pristatė kino režisierių Mantą Kvederavičių. Mokinė pasakojo, jog premija ,,Už bebaimę dokumentiką, už ryškų pėdsaką Lietuvos ir pasaulio kino padangėje“ jam paskirta po mirties. Monika, parodžiusi trumpas ištraukas  iš filmų ,,Mariupolis“ ir ,,Mariupolis 2“ akcentavo, kad Rusijos vis dar vykdomo karo prieš Ukrainą žiaurumus užfiksavęs kino kūrėjas parodė, kad tikrosios laisvės negali atimti niekas, o ryškiausiai karo tamsoje švyti žmogiškumas. Dar pirmokė atsinešė ir papasakojo apie  mažai kam žinomą Nataschos Wodin knygą ,,Kilusi iš Mariupolio“. Ji sakė, jog romane atskleidžiama, kaip istoriniai įvykiai keičia žmonių gyvenimus, ką patyrė Mariupolio uostamiestis, kadaise viliojęs ir traukęs XIX a. dvasia,  ir pasiūlė klausytojams perskaityti.

Austėja pasirinko kino režisierę Giedrę Žickytę. Premija ji apdovanota ,,Už veržlų ir įspūdingą kūrybinį šuolį“. Pristatydama populiarius  režisierės  filmus  ,,Kaip mes žaidėme revoliuciją“ ir ,,Šuolis“, priminė mūsų kelią į Nepriklausomybę, akcentavo, kad filmo herojus Simas Kudirka – tikrasis Nepriklausomos Lietuvos simbolis. Atsisveikindama patarė perskaityti A. Švedo knygą apie literatūrologę, teatrologę profesorę Ireną Veisaitę ,,Irena Veisaitė. Gyvenimas turėtų būti skaidrus“,  pagal kurią  G. Žickytė dabar kuria filmą.

Gimnazistai, kurie domisi kultūriniu Lietuvos gyvenimu, turėjo ir dar turi  puikią galimybę susipažinti  2022  – aisiais metais valstybinio įvertinimo sulaukusiais Lietuvos kūrėjais.

Bibliotekininkė, istorijos mokytoja Vida Šereikienė