Senamiesčio gimnazijoje – „100-oji gelmė“

Senamiesčio gimnazijoje – „100-oji gelmė“

 

         Galimybių, paslapčių ir pažinimo vandenynu tapusioje salėje skambėjo juokas, muzika, sklido darnos ir vienybės jausmo bangos. Jas valdė geriausi vandenyno nardytojai Viktorija Malanova, Antanas Ramanauskas, Vasaris Statkevičius ir Justas Aleksandravičius.
         Brandūs, išradingi, mokantys pasijuokti iš savęs – tokias savybes linksmose vaidybinėse miniatiūrose apie gimnazijoje prabėgusius ketverius metus parodė abiturientai. Pasitelkusi fizines ir mistines gintaro savybes IV a – įvairiausių konkursų, olimpiadų dalyvių ir nugalėtojų klasė – atskleidė itin šiltą ir artimą ryšį su auklėtoja Audrone Kuliešiene, bandžiusia pasirodyti kaip griausmingas Perkūnas, bet iš tiesų atvira, reiklia ir kvėpuojančia vienu ritmu su savo auklėtiniais mokytoja. IV d klasės pagauta auksinė žuvelė ne tik pažadėjo išpildyti svarbiausią norą (ne, tai ne dešimtukai iš matematikos kontrolinio ar dar keli tūkstančiai vlogo followerių) gerai išlaikyti valstybinius egzaminus, bet ir kažkuo labai priminė rūpestingą, nuoširdžią ir visada palaikančią auklėtoją Rasą Saračinskienę.
         IV f perlų perlai, smagiai pasijuokę iš savo klaidelių, dėkojo auklėtojai Loretai Montvilienei už pastangas ir gebėjimą atskleisti geriausias savybes. IV e klasė džiaugėsi nenuilstančia auklėtojos Vitalijos Ramonienės energija, ekspresija, kuri net vėžliams padėjo neprarasti greičio, neiškristi iš trasos ir kartu su kitais sėkmingai pasiekti šimtąją gelmę.
         IV b rykliai pasirodė visiškai ne plėšrūs, o gudrūs ir išradingi, alkani tik žinių ir labai dėkingi auklėtojai Laimai Statkevičienei už atrastą operos pasaulį. O pačios paslaptingiausios IV c klasės jūrų žvaigždės, visiškai tokios pat, kaip visur suspėjanti auklėtoja Romualda Stankevičienė, demonstravo universalumą: tarp jų – aktyviausi Techno meno dienų dalyviai, geriausias rajone skaitovas Vasaris, trejus metus pripažintas geriausias savo srauto gimnazijos mokinys Mantvydas Korsakas, netgi roko grupė „Akmenys“.
         Nacionalinės ekspedicijos dalyvėmis tapusios ketvirtokų auklėtojos, priminė svarbiausius dalykus ir konstatavo – įveikti VBE galima tik susivienijus, tad nuplaukti paskutines 100 jūrmylių iki atsiversiančių savarankiško gyvenimo uosto vartų abiturientai pasiruošę.
         O trečių klasių mokinių vadovės Lina Vaškevičienė, Giedrė Bazilevičienė, Alma Rukšėnienė, Vilma Račkauskienė tapo gamtosaugininkėmis, kurios manifestavo laikydamos plakatą „Neribotas plaukiojimas ir lygios galimybės kiekvienam vandenyno gyventojui“ ir įteikė kolegėms magiškų jūros akmenėlių.
         Nepaklysti vandenyno platybėse ir visada rinktis teisingą plaukimo kryptį savo vaikams linkėjo tėvai, tapę rūpestingiausiais paukščiais – pingvinais. Salė skambėjo nuo juoko, akys drėko nuo jaudulio ir dėkingumo ašarų  pingvinų žodžiuose atpažinus savo posakius. Visgi svarbiausias mylinčių tėvų bruožas – rūpestis, todėl niekas nesuabejojo, kad vaikams padovanota nugalėtojų formulė „Tikėti. Norėti“ tikrai padės įgyvendinti svajones.
         Ryžtu spindinčios abiturientų akys ir finalinėje dainoje nuskambėję Lino Adomaičio dainos žodžiai: „Aš jau ne lašas jūroje, o jūra manyje,/ Galiu užlieti plačiausias dykumas ir kalnus“, – skatino patikėti – Senamiesčio gimnazija išleidžia dar vieną, jau XXI, brandžių, atkaklių, siekiančių tikslo gimnazistų laidą. Šventei baigiantis ypatingą prasmę įgavo ir svarbių viešnių-pradinių klasių mokytojų iš Raimundo Samulevičiaus progimnazijos Virginijos Petrauskienės ir Dalios Sakavičienės bei „Panerio“ pradinės mokyklos mokytojos Astos Lukošaitienės, kalbėjusios jų vardu, pacituoti Jeronimo Lauciaus žodžiai: „Tai, ką gali laimingiausieji, gali ir tu“.

 

Mokytoja Gražina Boreišaitė