,,Terra incognita“ naktį gimnazistai tobulėja ir džiaugiasi gyvenimu

       ,,Terra incognita“ naktį gimnazistai tobulėja ir džiaugiasi gyvenimu

         Galima vardyti daug  skirtumų, kuo skiriasi jaunas žmogus nuo vyresnio amžiaus asmens, bet vienas labiausiai išryškėjusių kovo 30-os naktį  – nenoras miegoti. Ir kaip galima ilsėtis, jei tuo metu aštuntą kartą vyko ,,Terrra incognita“ projektas ir Senamiesčio gimnazija tapo paslaptingu mokslo, kultūros, pramogų centru.
         Tad daugiau nei 200 gimnazistų ir beveik 40 aštuntų klasių mokinių iš Raimundo Samulevičiaus, Justino Vareikio progimnazijų, ,,Neries“, ,,Lietavos“ pagrindinių mokyklų, Ruklos Jono Stanislausko mokyklos-daugiafunkcio centro susibūrė į 11 laboratorijų. Joms vadovavo  KTU, VDU, LSMU, LMTA Klaipėdos menų fakulteto, Kauno kolegijos, Oreivystės centro,  Europos Jaunimo komandos ir kitų įstaigų studentai, dėstytojai, lektoriai.
         Svarbus projekto ,,Terra incognita“ bruožas, kad dauguma laboratorijoms vadovavusiųjų – tai gimnazijos absolventai, patys neseniai ,,naktinėję“ gimnazijoje: būsimieji biotechnologai Indrė Lukminaitė, Miglė Vasiliauskaitė ir Ernestas Ryselis, be penkių minučių gydytoja Indrė Usonytė, oreivystės centro pilotas Lukas Nekrošius, Tarptautinės jogos asociacijos narė Simona Vėžienė, šokio meno specialybės studentė Ema Marija Maslauskaitė,  Miglė ir Tomas Dauskurdai.
         Moderniame ugdyme tradicinis mokymosi būdas traukiasi į šalį ir užleidžia vietą inovacijoms, skatinančioms kritinį mąstymą, kūrybiškumą ir veržlumą. Būtent tokius įgūdžius tobulino dalyviai skirtingose laboratorijose: ,,Gigantinių chromosomų atradėjai“, ,,Valstybinės teismo medicinos tarnybos gimnazistų skyrius“, ,,PliumBumm“, ,,Erazmus ir tu-šįvakar kartu“, „Europos Parlamento simuliacija“, ,,Susikurk interaktyvų žemėlapį pats“, ,,Mažoji šokio akademija“, ritminės improvizacijos oreivystė ir kt. Vėliau visi pasiskirstė ten, kur po intelektinės veiklos linko širdis: dalyvavo  protmūšyje, konkuravo orientavimosi varžybose, žiūrėjo filmus, sportavo, o paryčiais šėlo diskotekoje.
         Kartais net naktį gimnazistai  tobulėja ir džiaugiasi galintys tyrinėti, mokytis kurti, dainuoti, šokti, sportuoti. Ir didžiausia sielos atgaiva šio renginio organizatoriams – Senamiesčio gimnazijos mokytojams ir jų talkininkams – buvo ne mieguistos, o besišypsančios ir dėkingos mokinių akys.

 

 Elektroninė knyga