Trokšti nuolat tobulėti — dalyvauk DofE programoje!

Senamiesčio gimnazijoje šiais mokslo metais startuoja tarptautinė DofE apdovanojimų — pozityvios lyderystės — programa, kuri vykdoma net 130 pasaulio šalių. Džiugu, kad mūsų gimnazija Jonavos rajone šią programą imasi vykdyti pirmoji.

DofE — tai savanoriška, jauno žmogaus (nuo 14 iki 24 metų) konkurenciją tik su savimi pačiu skatinanti apdovanojimų programa, kurios svarbiausias tikslas — jaunų žmonių savarankiškumo ugdymas, o pagrindinė idėja — asmeninis iššūkis. Programą sudaro keturios dalys: paslaugos, aktyvi veikla, įgūdžiai ir žygiai. Vykdydami programos užduotis, jauni žmonės supranta pagalbos ir kitiems teikiamų paslaugų naudą, lavina kūrybiškumą bei praktinius įgūdžius, gerina fizinę formą ir sveikatą, ugdo ir stiprina atradimų ir kelionių dvasią.

Dalyvaudami programoje jaunuoliai siekia trijų lygių ženklelių: bronzos, sidabro ir aukso. Sėkmingai asmeninio tobulėjimo tikslų pasiekusių dalyvių teigimu, DofE programa leidžia labiau pasitikėti savimi, padeda atrasti naujų gebėjimų ir talentų, išmoko planuoti ir efektyviai išnaudoti laiką. Ypač svarbu, jog dalyvaujant programoje ne tik mokomasi iš kitų, bet ir dalijamasi savo patirtimi, įgyjama lyderystės ir komandinio darbo įgūdžių. Be to, programos dalyviai gauna tarptautinį sertifikatą, kuris padidina galimybes įstoti į prestižinius užsienio universitetus.        

DofE programos komandai — vadovėms Jolantai Macaitienei, Giedrei Bazilevičienei ir Ritai Lisauskienei bei pirmiesiems dalyviams Ugnei, Gabijai, Danielei, Liepai, Gabrielei, Jonui ir Danieliui — Senamiesčio gimnazijos bendruomenė žada nuoširdų palaikymą ir linki atkaklumo bei ryžto siekiant užsibrėžtų tikslų.

 

 

Lietuvių kalbos mokytoja Teresė Jarmalienė