Viską priimant kaip šventę prasideda Kalėdos

Viską priimant kaip šventę prasideda Kalėdos  

 

Šventė, anot šviesaus atminimo dvasininko Tėvo Stanislovo, duoda tai, ko eilinę dieną negauname, pirmiausia — sielos pilnatvės jausmą. Šia prasminga pajauta Senamiesčio gimnazijos Advento vakarą dalijosi renginio svečiai, gimnazistai ir jų tėveliai, mokytojai ir buvę jų kolegos.

Balta gulbė – Kamilė Valvonytė – žiūrovų širdis pripildė subtilių emocijų ir ramybės. Po jos margaspalvį advento vainiko vėrinį iš šokių ritmų ir dainų akordų vėrė IIIB1, IIIB2, jungtinės IV klasių grupės šokėjai, solistė Diana Kievišaitė, akordeonininkas Dovydas Garuckas, Monikos Pociūtės, Dariaus Matonio ir Roko Šeštoko trio, choro studija, „Jundos“ bei „Juventos“ kolektyvai.

Jaukią atmosferą kūrė vakaro vedėjų Godos Macionytės ir Gusto Petrusevičiaus skaitomos lietuvių poetų eilės. Stabtelėti pašėlusiame bėgime skatino gimnazijos tarybos narės Ilonos Vasiliauskienės mintys. Seimo nario Rimanto Sinkevičiaus padėjėja Laima Slovikienė  priminė popiežiaus Pranciškaus kvietimą susidraugauti su tais, kurie neturi draugų. Tikybos mokytoja Ona Butrimavičienė advento žvakes interpretavo kaip taikos, vilties, tikėjimo ir gėrio ženklus. 

Ypatingu advento laikotarpio akcentu visada laikoma bendrystės dvasia. Už ją padėkota gimnazijos renginių rėmėjams. Gražiais bendrystės simboliais tapo gimnazijos dailės ir keramikos studijoje sukurtos eglutės, įteiktos buvusiems darbuotojams ir renginio svečiams.

Advento vakarą pajutome: sieloje jau šviečia Kalėdų prakartėlės šviesa. Reikia tikėti, kad išgyventa šventė ir patirta dvasios pilnatvė Naujaisiais metais taps entuziazmo ir prasmingos veiklos įkvėpėjomis.

    

                                                                                                 Senamiesčio gimnazijos informacija