Stažuotė Izraelyje

Stažuotė Izraelyje

Šią vasarą, rugpjūčio 2-11 dienomis, gimnazijos istorijos mokytoja Laima Statkevičienė buvo pakviesta dalyvauti stažuotėje – seminare Izraelyje, Yad Vashem tarptautinėje studijų apie Holokaustą mokykloje.  Seminare „Mokymas(is) apie Holokaustą“ dalyvavo 20 mokytojų, universitetų dėstytojų  ir muziejaus darbuotojų iš visos Lietuvos.

Paskaitos, diskusijos, praktiniai užsiėmimai  nuo ryto iki vakaro vyko moderniame Yad Vashem mokymo centre Jeruzalėje ir jo memorialinio komplekso muziejuose. Dalyviai turėjo galimybę susitikti su Katastrofą išgyvenusią liudininke. (Kalbant apie Holokaustą, žydai dažniau  naudoja sąvoką katastrofa).

Žydų poilsio dienomis ir vakarais po paskaitų, lydimi gidės Rozos Zlatopolskajos, seminaro dalyviai vyko  į  ekskursijas po religines Jeruzalės vietas, karaliaus Erodo Masados tvirtovę, nuo kurios atsiveria Negyvoji jūra, gožėjosi  naktine Jeruzale nuo aukštų senamiesčio sienų, paliko raštelius prie Raudų sienos.  Aplankytas Tel – Avivas  ir Jafa, nuostabus ir be galo turtingas Izraelio muziejus. 

Šabo metu seminaro koordinatorė Noa Sigal seminaro dalyvius pakvietė Sinagogą, kur buvo galimybė stebėti maldas.

Paskaitos, pažintinės ekskursijos, praktiniai užsiėmimai suteikė daug žinių ne tik apie Holokaustą, bet ir žydų istorijos, kultūros, tradicijų, švietimo sistemos ypatumus, kasdienį Izraelio gyvenimą.

Stažuotę organizavo Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti bei Yad Vashem – tarptautinė studijų apie Holokaustą mokykla Izraelyje.

Mokytoja Laima Statkevičienė