Senamiesčio gimnazistai mokėsi Prancūzijoje.

erasmus22

Senamiesčio gimnazistai mokėsi Prancūzijoje

 

Jonavos Senamiesčio gimnazijos mokiniai ir mokytojai gruodžio 5-12 dienomis Pons mieste Emilės Combes licėjuje susitiko su Erazmus+ projekto „Kas esu aš? Kas esi tu? Kas esame mes? – Kuriame įtraukųjį Europinį identiškumą“ (Nr. 2020-1-DE03-KA229-077164_3) dalyviais. Į Prancūziją atvyko ir partneriai iš Vokietijos bei Danijos. Projekto nariai vienas kitą jau pažinojo, nes praėjusiais mokslo metais bendrauta virtualioje erdvėje. Žinoma, realiai susitikti moksleiviams buvo daug smagiau.

Visų šalių atstovai pristatė paruoštas programas, žaidimus, aktyviai dalyvavo savo ir tarptautinių komandų veikloje: sportavo, gamino tradicinius projekte dalyvavusių šalių patiekalus. Svarbiausia susitikimo tema buvo kalba ir diskursas, tad visi komandų atstovai mokėsi ispanų, tamilų, gestų kalbų, be to, patys turėjo galimybę pabūti mokytojais bei mokyti vieni kitus savo gimtųjų kalbų. Įgiję pakankamai žinių ir įgūdžių, mokiniai nesunkiai įveikė iššūkį paruošti prisistatymą naujai išmokta kalba. Rimčiausias išbandymas laukė paskutiniąją viešnagės dieną – dalyvavimas debatuose. Ar galima gyventi šalyje nekalbant jokia kalba? Ar europinis identiškumas egzistuotų neturint bendros kalbos? Ar mes vartojame savo kalbą tam, kad parodytume savo išskirtinumą? Šiuos ir keletą kitų klausimų bandė atsakyti suskirstyti į tarptautines komandas mokiniai.

Projekto dalyviai ne tik aktyviai dirbo, bet ir turėjo galimybę pamatyti šalį, susipažinti su jos kultūra. Mokiniai keliavo į UNESCO pasaulio paveldo saugomą, vieną įspūdingiausių pietvakarių Prancūzijos miestų Bordo. Savo grožiu ir didybe nustebino siauros senamiesčio gatvelės bei didingi istoriniai pastatai. Grožėtis Mone, Renuaro ir Šagalo šedevrais dalyviai galėjo apsilankę didžiausio pasaulyje skaitmeninio meno centro „Bassins de Lumières” parodoje. Sužavėti liko visi.

Projekto komandų susitikimas suteikė galimybę išmokti naujų kalbų, gilinti anglų kalbos žinias, daugiau sužinoti vieniems apie kitus, užmegzti naujų pažinčių, didinti pasitikėjimą savimi ir,  svarbiausia, geriau pažinti patiems save. Toks ir yra pagrindinis šio projekto tikslas.

Visi projekto dalyviai su nekantrumu laukia kito vizito Vokietijoje vasario pabaigoje.

 

Anglų kalbos mokytoja Vitalija Ramonienė

 

 

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Europos Komisija, jos institucijos ir Švietimo mainų paramos fondas negali būti laikomi atsakingi už šios medžiagos turinį ir bet kokį pateikiamos informacijos naudojimą.