MEPA projekto ambasadorių išvyka

MEPA projekto ambasadorių išvyka

Jonavos Senamiesčio gimnazija projekte „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ (MEPA) dalyvauja nuo 2017 m. Kasmetiniai veiklos rezultatai projekte yra labai gerai įvertinami ir jau šeštą kartą suteikta galimybė aktyviausiems gimnazistams aplankyti EP būstinę Strasbūre (Prancūzija), dalyvauti  renginyje „Euroscola 2024“, jaunimo debatuose ir balsavime ES klausimais, modeliuojant realaus EP darbą. Lietuvai atstovauti išvyko dešimt jaunųjų ambasadorių: Liepa Maciulevičiūtė, Rusnė Markevičiūtė, Agnė Dedelaitė, Mija Davalgaitė, Emilija Ramonaitė, Iveta Bauševičiūtė, Pijus Vainilavičius, Simonas Civilka, Benas Čekanavičius, Lukas Antipovas  ir projekto koordinatorė mokytoja Laima Statkevičienė.

 Šių metų Euroscola renginio tema – „Turime tik vieną žemę: ES strategija dėl klimato kaitos“. Renginys prasidėjo EP pirmininkės Robertos Metsolos sveikinimu. Jos pavaduotojai Marie Ramot ir Martin Hojsik atsakė į renginio dalyvių klausimus.  Pijus Vainilavičius  pateikė klausimą apie elektromobilius ir alternatyviuosius, draugiškus aplinkai degalus. Taip pat buvo kalbama apie Europos saugumą, karą Ukrainoje, Žaliąjį kursą, tvarumą, migracijos problemas.

Po pietų vyko debatai darbo grupėse, diskusijos dėl rinkimų į EP. Apie 700 mokinių (iš 23 valstybių) dirbo kaip tikri europarlamentarai: po diskusijų ir debatų, susipažinę su ES įstatymų leidimo principais, turėjo galimybę išbandyti balsavimo sistemą. Dalyvavimas renginyje leido pasijusti integralia ES dalimi ir įsitikinti, kad demokratija veikia.

Pakeliui į namus aplankyta karališkoji Praha, aukščiausia pasaulyje Ulmo katedra, pasakiško grožio Noišvanšteino pilis, viduramžių miestelis Fiusenas, Alpių slėnyje įsikūręs žavingas Insbrukas, Austrijos sostinė – imperatoriškoji Viena. Didelį įspūdį paliko kelionė  per Alpių kalnus (buvo pakilta net į 1600 m aukštį).

MEPA projekto ambasadoriai, būsimieji EP rinkėjai, pilni gerų emocijų, susipažinę su bendrakeleiviais – šaunia MEPA komanda iš Klaipėdos, pagilinę žinias apie Europos Parlamentą, suvokę rinkimų svarbą, kviečia ir kitus mokinius  įsitraukti į šio prasmingo projekto veiklą.

                                                                                                                                                                                                           Jonavos Senamiesčio gimnazijos inf.