Identiteto paieškos Danijoje

Identiteto paieškos Danijoje

Kokią įtaką asmenybės formavimuisi turi gyvenamoji vieta ir aplinka, kaip gyvenimas didmiestyje arba, atvirkščiai, mažame miestelyje keičia žmogaus įpročius bei tarpusavio santykius – visa tai spalio 2-9 dienomis aiškinosi Jonavos Senamiesčio gimnazistų komanda: Pijus Vainilavičius, Mija Davalgaitė, Emilija Ramonaitė, Rojus Malinauskas, Rugilė Ciukšaitė, Paulina Meškytė ir Miglė Mozūraitytė, lydima anglų kalbos mokytojų Leonoros Večkienės ir Vitalijos Ramonienės. Danijoje Espergardės gimnazijoje įvyko trečiasis Erasmus+ projekto „Kas aš esu? Kas tu esi? Kas mes esame? Kuriame įtraukųjį Europinį identiškumą“ (2020-1-DE03-KA229-077164_3/1) partnerių iš Vokietijos, Prancūzijos, Danijos ir Lietuvos susitikimas.

Savaitės Danijoje metu dirbdami tarptautinėse grupės projekto dalyviai susipažino su į šiaurę nuo sostinės išsidėsčiusių miestų ir miestelių bei pačios Kopenhagos geografine padėtimi, istoriniais bei demografiniais faktais, kurie, kaip pastebėjo moksleiviai, neabejotinai turi įtakos žmogaus identiteto suvokimui. Paruošę interviu klausimus, mokiniai viena populiariausių Danijoje transporto priemonių – dviračiais – vyko į nedidelius, netoli Espergardės esančius miestelius, kur kalbino vietos gyventojus. Tuos pačius klausimus (tik kitą dieną) projekto dalyviai turėjo galimybę užduoti ir didmiesčio, t.y. Kopenhagos, gyventojams.

Šių veiklų metu mokiniai ne tik generavo idėjas, tobulino anglų kalbos, komandinio darbo įgūdžius, bet ir mokėsi filmavimo, interviu ėmimo, vaizdo medžiagos redagavimo subtilybių. Baigiamieji darbai buvo teigiamai įvertinti ne tik draugų ir mokytojų, bet ir visos danų gimnazijos bendruomenės finalinio renginio metu, kur būta ne tik iš ko pasijuokti, bet ir apie ką susimąstyti.

Gimnazistams buvo paruošta ir kultūrinė programa. Projekto partneriai vyko į Helsingiorą, kur po trumpos ekskursijos mieste lankėsi Kronborge – Hamleto namuose, kurie įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Kopenhagoje aplankytas vienas dinamiškiausių ir daugiakultūriškiausių sostinės rajonų – Norrebro, senamiestis bei parkas, kuriame ilsisi undinėlės, mergaitės su degtukais, alavinio kareivėlio bei daug kitų pasakų veikėjų sukūręs H. K. Andersenas bei kvantinės mechanikos teorijos vystytojas N. Boras.

Projekto komandų susitikimas Danijoje suteikė daug teigiamų emocijų, tapo dar viena galimybe pažinti ne tik aplinką bet ir save.

  

Anglų kalbos mokytoja Vitalija Ramonienė

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.