Europos dienos renginiai gimnazijoje

Europos dienos renginiai gimnazijoje

    Senamiesčio gimnazijoje jau tradicija tapo paminėti gegužės 9 -ąją – Europos dieną.
    Savaitės renginiai prasidėjo gegužės 8 d. protmūšiu ,,Ką žinai apie Europos Sąjungą?” Jį sudarė keturi etapai. Protų mūšio tikslas – gilinti žinias apie ES istoriją, geografiją, ES institucijas.
    Gegužės 9 d. vyko Europos egzaminas, nacionalinis žinių apie Europos Sąjungą konkursas, kuriame I – IV klasių gimnazistai turėjo galimybę išmėginti savo žinias, atsakydami į klausimus apie ES istoriją, institucijas, kultūrą, kalbas bei kitas temas. Geriausių rezultatų pasiekė IV a klasės mokinys Aras Rafanavičius.  Po savaitės, gegužės 16 dieną, vyko II ,,Europos egzamino” etapas. Iš 400 dalyvių Aras užėmė IV vietą ir pateko į finalinį etapą.
    Gegužės 9 dieną  gimnazijos bendruomenė dalyvavo renginyje   „Pažink Europą per projektus”.  Buvo pristatyti gimnazijoje vykę  ir vykdomi  konkursai bei projektai: „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“, Euroscola, Euromedscola, NORD PLUS Junior,  eTwinning. Renginio vedėjai  III klasės gimnazistai Justas Aleksandravičius ir Ugnė Grabažiūtė.  Aktyvūs visų vykdytų projektų nariai dalijosi įspūdžiais iš projektų partnerių susitikimų, pasakojo apie projektą „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ , kalbino Euroscolos konkurso laimėtojus apie darbo grupių veiklą Europarlamente bei kvietė pirmokus ir antrokus pažinti Europą per projektinę veiklą kartu.
    Gegužės 11 dieną I c ir I d klasių mokiniai  pristatė  savo parengtą projektinį darbą „2018 -ieji – Europos kultūros paveldo metai. Tautinis kostiumas – kultūros paveldo dalis“.  Šie,  2018 – metai Europos kultūros paveldo metai, kurių tikslas – paskatinti daugiau žmonių atrasti Europos kultūros paveldą, jį išsaugoti ir perduoti būsimoms kartoms.  Todėl gimnazistai domėjosi visų Europos Sąjungos šalių tautinio kostiumo istorija, bruožais.
    Visus šiuos Europos savaitės renginius padėjo organizuoti mokinių taryba ir projekto „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ jaunosios ambasadorės Viktorija Malanova, Kornelija Stacevičiūtė ir Guoda Mockaitė.