Lietuvių kalba — po Europos stogu

Lietuvių kalba — po Europos stogu

        „Ciao! Mi chiamo…. E tu?“ — štai tokias ir panašias itališkas frazes, minėdami Europos kalbų dieną,  temperamentingai kartojo gimnazijos pirmokai, kuriuos lietuvių kalbos mokytoja Gražina Boreišaitė įtaigiai mokė itališkai pasisveikinti, prisistatyti, užsisakyti picą ar kavos ir mandagiai padėkoti.

          Galima sakyti, jog per lietuvių kalbos pamoką mokantis italų kalbos pradmenų savitai įprasminta lietuvių kilmės iš romėnų legenda, pasakojanti apie LDK valdovų protėvį Palemoną, atplaukusį iš Romos į Lietuvą, įsikūrusį prie Dubysos ir pradėjusį čia Lietuvos didikų dinastiją.

       Kita vertus, italų kalbos pradžiamokslis turėtų tapti svaria paskata bent vieną Dantės „Dieviškosios komedijos“, antros klasės programinio kūrinio, trieilį perskaityti originalo kalba — I e ir I c klasės pažadėjo priimti šį iššūkį.

Žvelgiant nuo Europos stogo, taip pat buvo matoma graži lietuvių ir latvių kaimynystė. Prasmingu visoje Lietuvoje organizuojamos „Baltų literatūros savaitės“ akcentu tapo projekto „Lyderių laikas 3“ inicijuotas skaitymo maratonas: rugsėjo 25 d. Senamiesčio gimnazijos erdvėse skaityti įvairių latvių literatūros kūrinių fragmentai.

           Štai III B mokiniai, skaitykloje prie apskrito stalo skaitę latvių autorės Anos Saksės „Gėlių pasakas“, pastebėjo, kad gėlių istorijos — kaip ir žmonių: ir liūdnos, ir laimingos, be to, prisiminę pirmoje klasėje analizuotas lietuvių poeto H. Radausko eiles „Klausau, ką Pasaka man gieda kaip lakštingala, / Pasauliu netikiu, o Pasaka tikiu…“ įsitikino gražia latvių prozos ir lietuvių poezijos bendryste.

Senamiesčio gimnazijos informacija