Pirmasis Nordplus Junior projekto dalyvių susitikimas žiemiškoje Suomijoje

Pirmasis Nordplus Junior projekto dalyvių susitikimas žiemiškoje Suomijoje

Lapkričio 26 – gruodžio 2 dienomis grupė Jonavos Senamiesčio gimnazijos mokinių ir mokytojų išvyko į žiemišką Suomijos miestą Oulu vykdyti Tarptautinio Nordplus Junior projekto „Let us bridge through cultural heritage“ veiklas. Dešimt mokinių kartu su dviem lydinčiomis mokytojomis Vitalija Ramoniene ir Leonora Večkiene dalyvavo bendruose užsiėmimuose su suomių (Kastelli mokyklos) ir Farerų salų (Giljanes mokyklos) mokiniais.

Veikli pirmoji diena žadėjo produktyvų ir naudingą darbą. Po projekto oficialiosios dalies atidarymo sekė įvairūs susipažinimo žaidimai, be kurių neįsivaizduojamas nei vienas tarptautinis mokinių susitikimas. Vėliau veiklos persikėlė į klases, kuriose dalyviai mokėsi suomių kalbos, susipažino su istorijų rašymo pagrindinėmis taisyklėmis bei kai kuriomis subtilybėmis.

Dar trijų dienų užrašinėje: ekskursija po itin naują ir modernią Kastelli mokyklą, po kurios stogu įsikūrusios visų tipų bendrojo ugdymo mokyklos ir ikimokyklinio ugdymo grupės, mokyklos teritorijos lauke apžiūra, čiuožinėjimas netoli mokyklos esančioje lauko čiuožykloje, ekskursija po Oulu senamiestį, aplankant jo pagrindinę turgaus aikštę ir jos simboliu tapusį Toripolliisi bei šalia esančią visiškai užšalusią Baltijos jūrą, lankymasis Šiaurės Ostrobotnijos (kultūros istorijos) muziejuje. Nuotaikos negadino nei gausus snygis, nei spaudžiantis šaltukas.

Susipažinimas su projekte dalyvaujančių šalių kultūriniais aspektais ir bendrų sąlyčio taškų ieškojimas – vieni svarbiausių šio projekto tikslų, todėl pagrindinės veiklos visos savaitės metu buvo vykdomos mokiniams dirbant tarptautinėse grupėse. Projekto dalyvių užduotis buvo pristatyti tradicines savo šalių pasakas ar legendas ir, panaudojant jose esančius veikėjus, sukurti naujas istorijas. Visos istorijos ir jų pristatymai stebino savo originalumu, šmaikštumu ir inovatyvumu.

Paskutinės dienos įspūdžius ir patirtis formavo mokytojų ir mokinių socializacinės veiklos. Po trumpų ir šmaikščių klausimynų apie Suomiją, Lietuvą ir Farerų salas visi projekto dalyviai ragavo tradicinį kalėdinio laikotarpio patiekalą – ryžių košę su slyvų uogiene, vaišinosi įvairiais kitais kalėdiniais kepiniais ir daug bendravo. Svarbiausiu dienos akcentu tapo tikro suomiško Kalėdų senelio (Joulupukki) apsilankymas ir, žinoma, dovanėlės visiems projekto dalyviams. Visa tai leido suprasti, jog Kalėdos tikrai ne už kalnų, tad beliko tik grįžti namo ir jų sulaukti.

Mokytoja Vitalija Ramonienė