„Siūlau perskaityti“

„Siūlau perskaityti“

Bibliotekininkė, istorijos mokytoja Vida Šereikienė gimnazijos bendruomenę pakvietė į knygų parodą ,,Siūlau perskaityti‘‘, kurioje skaitytojų laukia ne tik knygos, bet ir gimnazistų, mokytojų parašytos anotacijos, dalijimasis knygų sukeltomis emocijomis, įspūdžiais.  

„Prisimenu: gavarilka,  kino mechaniko mašina, socialistinio darbo didvyriai ir „nenuglostytas“ žydinčių dobilų laukas, kai skubi įstojęs į universitetą“, – taip jautriai biologijos mokytoja Alma Rukšėnienė pristatė V. Juknaitės  knygą „Tą dūzgianti ir kvepianti liepa yra“. 

Lietuvių kalbos mokytoja Teresė Jarmalienė apie A. Ruseckaitės romaną „Emmi“ sakė,  jog jai netikėčiausias faktas knygoje tas, kad profesorius vairavo  „Moskvičių“, kuriuo iš Vilniaus neretai važiavo į Valakampius, Kauną ir net  Palangą. O ar mėgo romano „Altorių šešėly“ autorius greitį? – atsakymo siūlė ieškoti knygoje.

Pirmokas  Almantas Cekanauskas  knygą „Saulė ir Klara“ atrado ruošdamas lietuvių kalbos projektą. „Klara ir Saulė“ yra labai unikali knyga. Tai romanas apie vienatvę ir pasiaukojimą“, – pasakojo vaikinas.

„Rekomenduoju perskaityti ir pasimokyti niekada neleisti skriausti savęs ir kitų“,– taip apie populiariausią gimnazijoje knygą „Mes dedame tašką“ parašė matematikos mokytoja Jolita Klapovščiuk.

Antrokė Vytė  Januškaitė,  geriausia praėjusiųjų metų gimnazijos skaitytoja, papasakojo gražią ir įsimintiną istoriją apie skulptorę G. Rajan, kuri grįžo iš Niujorko į gimtąjį miestą, bandydama atrasti ramybę po kūdikio mirties. ( L. Riley „Mergaitė ant jūros skardžio“).

Rita Čiužienė, buvusi gimnazijos direktorė, skaitydama  O. Tokarczuk „Jokūbo knygos“ jautė ir skaitymo  sunkumą, ir skaitymo malonumą. O ypač ją stebino rašytojos kūrybinis užmojis bei vertėjo V. Jaručio meistriškumas.

Gimnazijos direktorius Darius Mockus siūlo skaityti A. Gaižausko romaną „Pasibaidęs dievo žirgas“ ir susimąstyti apie savo kelią, juo einant naudojamą laiką. 

Visų knygų neišvardinsi. Imkit ir skaitykit!

                                                                                                                                              Vida Šereikienė, gimnazijos bibliotekininkė, istorijos mokytoja