„Mane įkvepianti asmenybė“

„Mane įkvepianti asmenybė“

„Tegul pasaulis atsiskleidžia naujomis neregėtomis spalvomis“, – tokia mintimi Raimundo Samulevičiaus progimnazijos mokytojos jau trečią kartą pakvietė į patyriminę konferenciją „Mane įkvepianti asmenybė“. 
Lydimi istorijos mokytojų Giedrės Bazilevičienės, Laimos Statkevičienės, Vidos Šereikienės renginyje dalyvavo gimnazijos pirmokai Ąžuolė Banytė ir Augustas Skridliauskas, antrokė Monika Šimkutė. Šiemet gimnazistai ne tik skaitė pranešimus, rodė filmuotą medžiagą bei skaidres apie juos įkvėpusius žmones, bet tarsi tikri mokslininkai analizavo, interpretavo, tyrinėjo.
Augustui vienas iš 1863 m. sukilimo vadų – Zigmantas Sierakauskas – svarbus kaip laisvės simbolis. Apie kraštiečio prozininko Grigorijaus Kanovičiaus gyvenimą ir kūrybą kaip paminklą nužudytam Lietuvos žydų etnosui kalbėjo Ąžuolė. Moniką sudomino Marcelijus Martinaitis – „sąžinės ir žemės poetas“, 2012 metais apsilankęs mūsų gimnazijoje, skaitęs savo kūrybą, pasakojęs apie šeimos narių dvasinį bendrumą, apie gimtųjų namų vertę.
Be gimnazistų pranešimus skaitė dar 7 mokiniai iš kitų mokyklų. Tą dieną pasaulis tikrai atsiskleidė naujomis neregėtomis spalvomis, nes įkvepiančios asmenybės įdomios ir įvairios: partizanas Vladas Vingrys, aerobinės gimnastikos trenerė V. Ručinskaitė, kraštietis Pranas Davalga, žydų mergaitė Ana Frank, 1831 m. sukilimo dalyvė Emilija Pliaterytė, pasaulio aerobikos čempionė Dora Hegyi.
Visi konferencijos dalyviai apdovanoti padėkos raštais.

Vida Šereikienė, istorijos mokytoja, bibliotekininkė