Ką reiškia būti NATO Jaunimo Ambasadoriumi?
2023-ieji man buvo ypatingi – tapau NATO Jaunimo Ambasadoriumi. Kovo mėnesį užpildęs formą gavau džiugią žinią, kad patekau į antrąjį etapą. Antrasis etapas – tai balandžio viduryje Vilniuje vykę mokymai apie Lietuvos kariuomenę ir NATO. Būtent tada oficialiai ir pradėjau savo, kaip NATO Jaunimo Ambasadoriaus, kadenciją – tapau vienu iš 28 ambasadorių.
Viena iš užduočių, tapus NATO ambasadoriumi, buvo vesti pamokas mokyklose ir skleisti žinią apie NATO. Taip pat reikėjo suorganizuoti vieną didesnį renginį. Džiaugiuosi, kad savo patirtimi apie NATO galėjau pasidalinti su Jonavos Senamiesčio gimnazijos ir Jonavos Neries pagrindinės mokyklos mokiniais. Vasarą vedžiau pamokas keliose stovyklose. Gegužės 25 d. organizavau protmūšį „Galingi, nes vieningi“. Už pagalbą dėkoju Jonavos rajono jaunimo organizacijų sąjungai „Apskritas stalas“ bei Jonavos Grigorijaus Kanovičiaus viešajai bibliotekai.
Gruodžio 5 d. Krašto apsaugos ministerijos organizuotame uždarymo renginyje vyko diskusija su Krašto apsaugos viceministru Žilvinu Tomkumi. Tądien buvo paskelbti 9 NATO ambasadoriai, kurie vyko į NATO būstinę Briuselį. Likimas lėmė, kad vienu iš tų 9 buvau aš, tad gruodžio 14 dieną išvykau pasigrožėti kalėdiniu Briuseliu. Žinoma, lankėmės ir NATO būstinėje, kur susitikome su įvairiais žmonėmis ir daug sužinojome apie NATO organizacijos darbą.
NATO Jaunimo Ambasadoriaus veikla buvo puiki galimybė išbandyti savo jėgas ir išmokti daug naujo. Per savo kadenciją ne kartą turėjau kalbėti prieš auditoriją, tad įveikiau scenos baimę, įgijau pasitikėjimo savimi. Be abejo, daugiau sužinojau apie NATO ir Lietuvos kariuomenę, o įgyta patirtimi pasidalijau vesdamas pamokas – svarbių žinių apie Lietuvos kariuomenę ir NATO suteikiau maždaug penkiems šimtams mokinių.
II e klasės mokinys Tomas Januškevič