„Valio 2021“ apdovanojimuose – Senamiesčio gimnazijos Olimpas

                                                                      „Valio 2021“ apdovanojimuose – Senamiesčio gimnazijos Olimpas

      Senovės filosofo Demokrito teigimu, tūkstančio kilometrų kelionė prasideda nuo pirmo žingsnio – taip ir kelias į aukščiausią viršūnę prasideda dar lygumoje, kurioje net mintis apie kalnus kartais gali atrodyti neįmanoma. Saulėtą birželio antrosios popietę Senamiesčio gimnazijos kiemelyje vykę „Valio“ apdovanojimai atskleidė, kad ketverius metus trunkančioje gimnazistų kelionėje pasiekiama itin aukštų viršūnių – gražių pergalių rajono, respublikos olimpiadose ir net tarptautiniuose konkursuose.

      Anot trečioko Laimono Vailenkos – ne tik renginio vedėjo, bet ir vieno iš „Valio“ nominantų, tik kiekvienas pats sau galime atsakyti, kodėl kopėme į tą kalną ir į tą viršūnę. Juk svarbiausias yra tas momentas, kai tiesiog pasakome, kad kopsime, nes mums reikia tų kalnų ir tos viršūnės. Rajono olimpiadų pirmųjų vietų laimėtojams padėkas teikusio Jonavos rajono savivaldybės mero Mindaugo Sinkevičiaus teigimu, pasidžiaugti pergalėmis, pamatyti vieniems kitus yra labai svarbu – tokios šventės motyvuoja siekti dar daugiau. Tėvelių vardu kalbėjusi gimnazijos tarybos narė Ilona Vasiliauskienė kvietė gimnazistus ypač vertinti tokias neeilines akimirkas ir džiaugtis gyvenimu.

      Padėkomis bei gimnazijos tarybos suvenyrais buvo pagerbti stropiausi ir darbščiausi visų keturių koncentrų – pirmų, antrų, trečių ir ketvirtų klasių – mokiniai. Jų pasiekimais džiaugėsi gimnazijos vadovai: direktorė Rita Čiužienė, pavaduotojai Svetlana Glušniova ir Saulius Brazauskas. Muzikinius sveikinimus šauniesiems bendramoksliams siuntė pianistė Agnė Dedelaitė, akordeonininkai Artūr Oganezov ir Dovydas Garuckas.

      Beje, Dovydas Garuckas – ne tik akordeono virtuozas, bet ir vienas darbščiausių gimnazijos antrokų, nominacijos „Amat victoria curam“ laimėtojas. Šios garbingos nominacijos laureatais taip pat paskelbti pirmokė Emilija Ramonaitė, trečiokas Mantas Žukauskas ir ketvirtokė Viltė Mataraitė. Džiugu, jog M. Žukauskas „Amat victoria curam“ laureatu tampa trečius, o V. Mataraitė – ketvirtus metus iš eilės. Antrokai Augustas Budnikas ir Laurynas Šimkus paskatinti kaip „Amat victoria curam“ ateities viltis.

      Mokymasis nuotoliniu būdu nesutrukdė gimnazistų tarybai surengti mylimiausių mokytojų rinkimų. Mylimiausiomis paskelbtos geografijos mokytoja Svetlana Glušniova, kūno kultūros mokytoja Rita Lisauskienė, chemijos mokytoja Audronė Kuliešienė ir visada gimnazistus palaikanti, daugeliu klausimų jiems patarianti ir padedanti direktorė Rita Čiužienė. Simboliška, jog „Valio“ apdovanojimus užsklendė gimnazistų grupės „Erezija“ daina, pavadinimu „Paukščiai“: juk būtent paukščiai pakyla aukščiausiai ir būna arčiausiai visų viršūnių, o paukščių skrydis teįkvepia visiems gražių minčių apie naujas viršūnes.

                                                                                                                                                                         Lietuvių kalbos mokytoja Teresė Jarmalienė