Iškilminguose „Valio!“ apdovanojimuose — 140 pagerbtų gimnazistų

Iškilminguose „Valio!“ apdovanojimuose — 140 pagerbtų gimnazistų


         Iškilus menininkas ir filosofas Leonardas da Vinčis dar Renesanso epochoje, dažnai vadinamoje Atgimimu, taikliai pastebėjo, kad žmogus gimsta tam, jog atliktų didžius ir reikšmingus darbus. Gražus būrys „Valio!“ apdovanojimuose pagerbtų gimnazistų yra puikus įrodymas, jog kasdieninė veikla, vykdoma Senamiesčio gimnazijos erdvėse: mokomųjų dalykų kabinetuose, gamtos mokslų laboratorijoje, stadione ir sporto salėje — tampa gražiais darbais ir pasiekimais, garsinančiais Jonavos vardą ne tik regione, respublikoje, bet ir pasaulyje.
          Taikliu renginio vedėjų Viltės Cibutavičiūtės ir Vasario Statkevičiaus pastebėjimu, žodis „valio“ tik iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti tik kaip paprastas džiaugsmą reiškiantis jaustukas. Painterpretavus jį paraidžiui, atsiveria įdomios prasmės: v  — tai veiklumas, a — atsakingumas, l — lyderystė, i — išmintis, o — optimizmas. Net 140 veikliausių, atsakingiausių, išmintingiausių ir niekad optimizmo nestokojančių Senamiesčio gimnazijos mokinių buvo apdovanoti padėkomis bei gimnazijos tarybos suvenyrais, o geriausių sportininkų penketuko rinkimuose pirmąją vietą pelniusi Lietuvos mokyklų žaidynių tinklinio varžybų bronzos medalio laimėtoja Reda Michnevičiūtė nuo šiol į treniruotes skubės ant pečių užsimetusi naują sportišką kuprinę.
          Dažnai sakoma, jog didžiausia laimė turi atitekti tiems, kurie daugiausia triūsia. Darbščiausiais ir visapusiškiausiais šių mokslo metų gimnazistais pripažinti ir nominacijos „Amat victoria curam“ (pergalė mėgsta triūsą) laimėtojais paskelbti pirmokas Mantas Žukauskas, antrokė Viltė Mataraitė ir trečiokai Emilija Šeštokaitė bei Rokas Šeštokas. Mantas Žukauskas, nors dar tik pirmokas, bet jau iškovojo teisę atstovauti Lietuvai tarptautinėje geomokslų olimpiadoje Pietų Korėjoje, o štai trečiokas Rokas Šeštokas, net šešių rajoninių olimpiadų lyderis, „Amat victoria curam“ nominantu tampa trečius metus iš eilės.
         Troškimu kituose ieškoti atradimų, kaip dangus gilių, pasižymi, kitaip tariant, siekti mokslo, meno ir sporto aukštumų savo mokinius dažnai įkvepia, paskatina mokytojai, todėl gimnazistų tarybos iniciatyva kasmet renkami „Valio“ mokytojai. Gimnazistų prezidentas Osvaldas Rodaitis šių metų „Valio“ mokytojomis iškilmingai paskelbė geografijos mokytoją ir direktorės pavaduotoją ugdymui Svetlaną Glušniovą, lituanistę Jolantą Sedleckienę, matamatikę Jolitą Klapovščiuk ir chemijos mokytoją Audronę Kuliešienę.
          „Valio“ nominantų pasiekimais džiaugėsi Jonavos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Violeta Kolesnikienė, Seimo nario Rimanto Sinkevičiaus padėjėja Laima Slovikienė, gimnazijos tarybos narė Vika Ela Cieškė, o muzikinius sveikinimus siuntė „Juventos“ šokėjai, Monikos Pociūtės ir Darius Matonio duetas, atlikėjos Greta Narkauskaitė ir Reda Venskauskaitė, trečiokės Gabrielės Jasiūnaitės suburta TMD šokio grupė, gimnazijos choro studija. Visi jie turi kuo didžiuotis: kolektyvas „Juventa“ respublikiniame šokių konkurse „Pavasario šėlsmas“ pelnė pirmąją vietą, G. Narkauskaitė ir R. Venskauskaitė — respublikinio dainuojamojo folkloro konkurso II–osios vietos nugalėtojos,  D. Matonis ir M. Pociūtė Lietuvos mokinių dainuojamosios poezijos konkurse užėmė garbingą III–iąją vietą, G. Jasiūnaitės pastatytas šokis „Paskutinė sekundė“ — TMD šokių konkurso I–osios vietos laimėtojas.
          Tikriausiai daugelis sutiktų, kad nieko nėra maloniau, kaip įkopti į šviesiąsias viršūnes. Vis dėlto yra pastebėta, kad siekiant savo tikslų — tų šviesiųjų viršūnių — visų svarbiausia yra ne žinoti, ką reikia daryti, bet daryti tai, ką žinai, todėl gražiu apdovanojimų apibendrinimu tapo prasmingas linkėjimas visada daryti tai, ką kiekvienas žinome ir galime geriausiai.

Lietuvių kalbos mokytoja Teresė Jarmalienė